Zaskakujące propozycje (nie tylko plastyczne) użycia przedmiotów, które każdy ma w szufladzie.

Osoby zaradne znane są z tego, że są w stanie dla jednej, prozaicznej rzeczy znaleźć mnóstwo zastosowań. Korale lub ramki do zdjęć z makaronu, lornetki albo motylki z rolek po papierze toaletowym, woreczki do ćwiczeń lub instrumenty muzyczne z użyciem kukurydzy, śnieg i broda z puchatej waty… A do czego można wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wybieramy się na urodziny, szczególnie do małej dziewczynki, wykonajmy własnoręcznie śliczny, kolorowy bukiet z żelków owocowych. Nie musimy wkładać dużo wysiłku żeby ułożyć go samodzielnie i żeby nasz podarek wyglądał atrakcyjnie.

Jeżeli sądzisz, że tutaj są ciekawe informacje, to sprawdź również inne szerokie opracowanie opisywanej tematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Paczka pastelowych pianek i paczka żelków w kształcie malinek (najlepiej jeśli będą różnokolorowe) powinny wystarczyć. Do tego dokupmy arkusz celofanu, kolorową wstążeczkę, sztywniejszą bibułę i coś, co posłuży za bazę. Można wykorzystać gąbkę do kompozycji kwiatowych albo przygotować okrąg wycięty z kartonu (dobrze użyć czegoś w kolorze).

Dziurki można wykonać cyrklem, ale musimy uważać, aby nie zrobiły się większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj patyczki-ns.pl/. Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję ze słodyczy na talerzyku, żeby ładnie zaplanować kolory i kształty. Żelki o intensywnych kolorach będą się pięknie prezentować w otoczeniu białych lub pastelowych pianek typu marshmallows. Nasadzone na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na określonej wysokości w kole lub na gąbce do kwiatów. Zwróćmy uwagę na to, żeby były dość ciasno powkładane i by nie było widać koła. Żeby bukiecik był stabilny, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo związać. By zasłonić wszystkie patyczki używamy grubej bibuły z niebanalnie zrolowanym brzegiem, pełniącej też funkcję dekoracji.

Całość zwijamy w arkusz celofanu (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy ozdobną wstążką. Patyczki do szaszłyków możemy wykorzystać nie tylko w ozdobach z dziedziny kulinarnej, ale też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia można przykleić ciasno patyczki przycięte do odpowiedniego rozmiaru lub oryginalnie długie, lecz w fantazyjnym ułożeniu. Świetnie sprawdzą się też jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach plastycznych. Możemy z nich zrobić obrys domku, statku pirackiego, tratwy, płotku albo latarni.

Przy tworzeniu naszych małych dzieł ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. By lepiej pracowała, warto inspirować się gotowymi pomysłami z całego świata, które można prześledzić w internecie.