Czym jest bielizna termoaktywna oraz w czym pomaga? Czemu i kiedy dobrze jest ją stosować?

Uprawiając sport, to znaczy jeżdżąc na rowerze, biegając czy chodząc na wycieczki górskie często nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami, jak wielkie znaczenie może posiadać odpowiednia bielizna termoaktywna. Jeśli używamy podczas uprawiania swojej ulubionej aktywności bielizny z bawełny, to z pewnością spotkaliśmy się już z nieprzyjemnym uczuciem jej zawilgocenia i wolnego wysychania. To powoduje, że stajemy się narażeni na chłód, gdy odpoczywamy, ponieważ wilgotna odzież opina nasze ciało. Takie właśnie okropne uczucie mokrych pleców bardzo często towarzyszy temu, kto uwielbia chodzić po górach, jeździć na rowerze albo na przykład uprawia wspinaczkę.

odzież sportowa

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Szybko możemy w takim momencie stracić siły oraz motywację, a co gorsza można się nawet przez to pochorować. Tak więc, aby to zmienić dobrze jest zastanowić się nad odpowiednią zmianą, a tą przynosi bielizna termoaktywna (sprawdź jej ceny). Bielizna termoaktywna, nazywana inaczej jako odzież oddychająca albo bielizna termiczna to taki typ odzieży, jaka jest wykonana z tkanin syntetycznych, których najważniejszym zadaniem jest szybkie odprowadzenie na zewnątrz zbyt dużej ilości potu wydzielonego w czasie wysiłku. Przez to posiada ona zastosowanie i uznanie w oczach entuzjastów sportów outdoorowych.

Specjalnie stworzone rodzaje materiałów na bazie poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, posiadają naturalną zdolność odprowadzania pary wodnej z wnętrza na zewnątrz odzieży, tam natomiast jest ona w stanie bez przeszkód i całkiem szybko odparować. Takim więc sposobem strój termoaktywny powoduje, że podczas wysiłku nasza skóra zostaje sucha.

Nasz wpis wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj Producent WM MOTOR w podany link.

Oczywiście, że cuda nie za często się zdarzają, dlatego też przy naprawdę sporym wysiłku koszulki termoaktywne staną się wilgotne.

Na szczęście tego typu bielizna bardzo szybko schnie, a to dzięki wyjątkowym właściwościom tego typu tkanin, z których są robione. To więc powoduje, iż także po niesamowicie intensywnym marszu, gdy chcemy polepszyć własny rekord czasowy na trasie albo kiedy biegniemy po życiowy wynik na dziesięć kilometrów, będziemy czuć się dobrze oraz w miarę sucho. Bieliznę tego typu trzeba nabywać raczej w firmowych sklepach, dajmy na to 4f, bo wtedy możemy być pewni, iż rzeczywiście okaże się ona na najwyższym poziomie oraz nigdy nas nie zawiedzie.