zabiegi wykorzystywane w różnych chorobach oczu

Starczowzroczność nie jest defektem widzenia, ani patologiczną zmianą, a wynikiem normalnego przebiegu starzenia. Jest to naturalny stan, który dotyka duży procent osób, najczęściej po czterdziestym roku życia, ale granica wiekowa jest teraz coraz to niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się problematycznej niewygody jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się większa i traci elastyczność. Starczowzroczność manifestuje się naruszeniem zdolności dobrego widzenia przedmiotów dalekich, również bliskich. Pojawiają się kłopoty z odczytywaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, czy pracą na komputerze. Jednym z popularnych wybiegów stają się szkła dwuogniskowe z widoczną poprzeczną kreską, jaka oddziela górną część od spodniej. Całkowicie problem wyklucza refrakcyjna wymiana soczewki, to znaczy zabieg chirurgiczny (Dr Janicki – neurochirurg poznań) opierający się na wymianie swojej soczewki na syntetyczną, wieloogniskową. Równocześnie wykonalna jest korekcja istniejących przedtem wad wzroku.

Witrektomia (sprawdź witrektomia cena) to zabieg mikrochirurgiczny, używany w wielu przeróżnych schorzeniach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamiarem może być stabilizacja, ulepszenie, albo odnowienie prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w trakcie którego śródoperacyjnie wdraża się narzędzia mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i poprzez ciąg manipulacji chirurgicznych stara się pozyskać wynik naprawy, bądź wykluczenia stanu patologicznego, to witrektomia. Cena jest zależna od tego, czy zabieg dotyczy tylko jednego schorzenia, czy operowane jest więcej chorób.