W jakim celu trzeba wybrać się do protetyka?

Protezy zębowe są używane, kiedy w żuchwie lub szczęce brakuje paru zębów, ale także w wypadku całkowitego bezzębia. Bywa tak, że mimo starań sztuczne zęby są niezbędne.
Nowoczesne procedury sprawiają, że zęby sztuczne czy też szczęki bardzo trudno odróżnić od naturalnych zębów.

Każdy brak uzębienia musi zostać uzupełniany, gdyż sprawia to przeróżne zaburzenia. Zęby, które sąsiadują z luką, zaczynają się nieco przemieszczać, zaś przeciwstawne wysuwać. Może czasem dochodzić do rozchwiania oraz przeciążenia poszczególnych zębów, zaburzenia zgryzu oraz funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych. Obluzowane zęby w większym stopniu są narażone na dolegliwości dziąseł i szybciej ulegają uszkodzeniom. Niepełny zgryz oprócz wad wymowy jest efektem niedokładnego rozdrabniania pokarmu, co wywoływać może zaburzenia trawienia. Najmniej skomplikowanymi uzupełnieniami są wkłady koronowe. Odtwarzają koronową część zębów.

Przedstawione w niniejszym materiale wiadomości są naprawdę warte uwagi, ale kliknij także ten unikalny serwis www – on zapewne również Cię zaciekawi.

W co poniektórych okolicznościach mogą zastąpić stereotypową plombę. Kształt i kolor zęba poprawiają z kolei licówki.

Diagnoza

Są to cienkie nakładki przyklejane do jego zewnętrznej powierzchni. Proteza stała to także most protetyczny, który uzupełniać może brak jednego albo kilku zębów. Przy bezzębiu, kiedy pacjent nie ma jakiegokolwiek zęba w żuchwie, ani w szczęce, wtedy robi się akrylowe protezy całkowite. Na początku może przeszkadzać uczucie obcego ciała w ustach oraz mogłyby się pojawiać kłopoty z odgryzaniem, żuciem oraz wyraźnym mówieniem. Proteza nie zawsze jest stabilna, może ocierać podniebienie i dziąsła. W takim przypadku kupić dobrze byłoby Krem mocujący do protez zębowych w aptece. Protetyka opiera się na tym, że protetyk mocuje skutecznie protezę i nie zezwala na jej przemieszczanie się.

Podczas jedzenia siły zgryzowe przekładane są na dziąsła. Ogranicza to moc żucia i usprawnia zanik zębodołowych wyrostków szczęki i żuchwy. Wskutek tego proteza osiada oraz są konieczne korekty celem jej dopasowania.