Refrakcja – przyczyny, zwiastuny i profesjonalne leczenie

Refrakcja to zaburzenia wzroku wskutek jakich oko nie jest zdolne do kreowania prawidłowego obrazu na siatkówce. Refrakcja zdoła być nabyta, zdoła to być także wada dziedziczna. Refrakcja polega na załamaniu promieni świetlnych, które kroczą poprzez układ optyczny oka, na który składa się soczewka, rogówka i ciało szkliste.

Oczy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przyczyn powstania refrakcji może być niemało, jak już pierwej stwierdziliśmy może to być wada genetyczna, niemniej u niektórych osób refrakcja pojawia się razem ze starzeniem się organizmu.

By dobrze zdiagnozować choroby wzroku należy udać się do okulisty, który zrealizuje dobre badania oraz zaleci późniejsze leczenie. Niemniej jednak przy wadach wzroku można odbierać pewne symptomy, przykładowo symptomami pospolitymi dla krótkowzroczności jest uczucie zmęczenia, bóle głowy i trudności w widzeniu z daleka. Jeżeli chodzi o dalekowzroczność to pośród symptomów występuje zatarty obraz przedmiotów, które występują w bliskiej odległości i też wolno wychwycić bóle głowy. Za to w przypadku astygmatyzmu pojawiają się trudności w koncentracji wzroku jedynie na jednym punkcie, mętny obraz oraz jak we wcześniej omówionych wypadkach – bóle głowy.

Leczenie refrakcji polega na korekcji okularowej bądź również korekcji za pomocą soczewek. Mało tego leczenie refrakcji może odbywać się także za pośrednictwem chirurgii, wówczas używa się do tego laser excimerowy 193nm. Bezspornie jednak ważna jest również profilaktyka choroby – o których przeczytasz tu,. Aby zapobiegać różnym wadom wzroku i ich zwiększaniu się trzeba co najmniej raz w roku udać się na wizytację do okulisty oraz poddawać się konkretnym, zalecanym badaniom wzroku. Co więcej niezbędne jest regularne zastosowanie zaleconej przez lekarza okulistę metody leczenia, na domiar tego trzeba też pamiętać o ścisłej higienie oczu. Dzięki temu przypuszczalne jest zatrzymanie postępu choroby, i nawet polepszenie wzroku, w związku z tym osoby, jakie borykają się z problemami powiązanymi z wadami wzroku na pewno powinny pamiętać o wybornej profilaktyce i regularnych wizytach u doktora specjalisty.