Możliwości operacyjnego leczenia nierzadko poważnych chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Częstym zabiegiem okulistycznym wykonywanym w warszawskich szpitalach okulistycznych jest operacja zeza. Zez to choroba, polegająca na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie odpowiadają osłabione mięśnie oczne. Uwzględniając kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozowany jest najczęściej u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ im szybciej wykryje się chorobę, szansa na pełne wyleczenie wzrasta. Głównymi przyczynami zeza są: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.

Lexum.pl

Korekcja tej wady wzroku opiera się na dopasowaniu odpowiednich okularów korekcyjnych. Stosowane jest przesłanianie silniejszego oka, co zmusza słabiej widzące oko do wzmożonej pracy; ćwiczenia rehabilitacyjne lub zabieg operacyjny. Operacja polega na osłabieniu mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U niektórych osób efektem operacji jest jedynie zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza wykonuje się jedynie pod narkozą.

Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, nazywana również kataraktą, jest bardzo popularną chorobą, gdyż dotyczy wielu osób po 70 roku życia. Jej symptomami są zmętnienie i zesztywnienie soczewki. Chorobę znacznie częściej stwierdza się u palaczy. Może być wrodzona lub dziedziczona, wywołać ją mogą również niektóre choroby. Postępująca katarakta powoduje widzenie za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Brak leczenia powoduje ślepotę. Zaćmy nie da się wyleczyć lekami. By się jej pozbyć konieczna jest interwencja chirurgiczna okulisty. W czasie operacji zmętniona soczewka jest usuwana a w zamian wszczepia się sztuczną soczewkę. Klinika okulistyczna Poznań (sprawdź też na lexum.pl) umożliwia wykonanie zabiegu w trybie ambulatoryjnym.

Leczenie jaskry Wrocław (polecane źródło). Jaskra (czytaj więcej okulistyka jaskra) jest chorobą oczu, która nie leczona może doprowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku. Wywoływana jest przez wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Istnieje wiele czynników przyczyniających się do rozwoju schorzenia. W obrębie tych czynników wyróżnić można: podatność genetyczną, kolor skóry (rasę), wiek, budowa gałki ocznej, choroby towarzyszące typu cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz niedowzroczność. Choroba przez długie lata przebiega w ukryciu, dlatego tak istotne są regularne wizyty u okulisty. Sposób leczenia jaskry uzależniony jest od typu choroby i poziomu jej zaawansowania. Leczenie zaczyna się od farmakologii lub zabiegów laserowych. Przy zaawansowanym stadium choroby konieczna jest operacja.