Medykamenty bez recepty dostępne online

W domowej apteczce, oprócz farmaceutyków wydawanych na receptę, które używasz Ty czy ktoś z Twoich najbliższych, winny znaleźć się następujące farmaceutyki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające nos, obniżające gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, nasenne, wykorzystywane przy zranieniach, żołądkowe, środki witaminowe i podstawowe minerały, i oprócz tego termometr lekarski.

Kiedy ból jest silny albo pomimo przyjmowania lekarstw utrzymuje się za długo, koniecznie odwiedź doktora, to on zdecyduje o dalszym leczeniu. W innych przypadkach powinny starczyć leki przeciwbólowe osiągalne bez recepty. Preparatów jest mnóstwo, niemniej jednak w większości wypadków zawierają jedną z trzech substancji zwalczających ból: kwas acetylosalicylowy, paracetamol, ibuprofen.

Lek na katar

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

Przyjmując lekarstwa przeciwbólowe pamiętaj, ażeby nie przekraczać zalecanych doz dziennych. Gdy jeden środek nie działa, zanim zastosujesz następny, zwróć uwagę, którą zawiera substancję przeciwbólową oraz zestaw go z lekiem, jaki okazał się mało skuteczny. Gdy czynnik znieczulający jest identyczny, prawdopodobnie ów preparat też nie rozwiąże twego problemu, a Ty możesz się narazić na ryzyko przedawkowania środka przeciwbólowego. Pamiętaj także, iż istnieją preparaty przeciwbólowe dla dzieciaczków, których dawki, postacie a także smak zostały wypracowane specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach.

Jak należycie przechowywać apteczkę? Apteczkę – flegamina przy przeziębieniu – oraz mieszczące się w niej środki składuj tak, żeby: nie uległy zepsuciu, nie nastąpiło przypadkowe spożycie (np. przez pociechy), nie można było pomylić leków. Najodpowiedniejszym wyjściem byłoby wyodrębnienie specjalnej szafy, w jakiej znalazłaby się apteczka.

Stworzyliśmy artykuł o podobnej tematyce. Jest on na nowej witrynie. Wejdź zatem w ten link i dowiedz się szczegółów z tym powiązanych.

Szuflada musi znajdować się należycie wysoko, aby maluchy nie miały do niej dostępu. Dobrze także, aby była zamykana na klucz.

Z reguły apteczki umieszczamy w szufladach w toalecie czy kuchni. Nie jest to najlepsze podejście. Duża wilgotność (umywalnia) i wysoka temperatura (łazienka i kuchnia), z pewnością nie służą magazynowaniu leków a także preparatów opatrunkowych.

Pamiętaj też, żeby przed zastosowaniem lekarstwa z apteczki sprawdzić jego datę przydatności oraz zgodność opakowania z zawartością.