Które buty tenisowe dla mężczyzn, a obuwie tenisowe dla pań będą najbardziej praktyczne?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi stara się prowadzić zdrowy i sportowy tryb życia. Do uprawiania każdego sportu potrzebny jest właściwy strój. Podczas gry w tenisa istotna jest nie tylko rakieta, bądź koszulka, bardzo istotny jest zakup porządnego obuwia. Buty tenisowe powinny gwarantować trwałe oparcie stopom, być komfortowe, delikatne, również lekkie.

buty tenisowe

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kostium pamiętajmy, że ma on być przede wszystkim praktyczny i wykonany z odpowiedniego surowca- Tradycyjnie ubiór tenisisty powinien być biały. Jednakże organizatorzy turniejów w większości odchodzą od owej normy. Strój męski tworzy się z koszulki z kołnierzykiem, bądź bez, oraz z szortów, których długość się zmienia. W czasie gry zawodnik powinien posiadać dobrane buty tenisowe męskie – buty tenisowe męskie sklep. Moda na zgrabną sylwetkę, a przy okazji świetna rozrywka na korcie, przyciąga do tenisa coraz więcej kobiet. Ubiór damski to bluzka, szorty, lub spódnica, albo sukienka do tenisa. Współcześnie coraz to więcej zawodniczek w gorące dni preferuje grę w sukience. Właściwie dobrane buty tenisowe, przez stosowną podeszwę, będą modelowały sylwetkę i spowodują że stopy będą odpowiednio wyprofilowane, co obniży zagrożenie kontuzji i uczucia obolałych stóp po treningu. Ponadto ważne, aby boki podeszwy, jak i partia palców były ze sobą mocno połączone i wzmocnione, bowiem na te punkty nacisk stóp podczas biegania na korcie jest największy.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany w tym miejscu temat, to zobacz także polecany wpis (https://e-militaria.pl/olight_18) – on również posiada ciekawe wiadomości.

Można także wybrać buty z kolorowymi szczegółami, dzięki czemu jakakolwiek kobieta, nawet podczas uprawiania sportu będzie wyglądać atrakcyjnie.

buty męskie do tenisa

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybierasz buty tenisowe damskie (zobacz więcej) istotne jest na jakiego rodzaju powierzchni najczęściej gramy, ponieważ różne jej gatunki nastręczają wyboru odpowiedniego rodzaju podeszew- . Na korty ziemne i asfaltowe wskazane są buty o podeszwie antypoślizgowej i wytrzymałej na ścieranie. Na korty trawiaste najbardziej odpowiednie będą buty z podeszwą z protektorami. Jeśli gramy na hali najczęściej wymagane jest obuwie z gładką podeszwą. Z czasem buty ulegają zniszczeniu, dlatego wypada w stosownym czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe. Powinno się zainwestować w przyzwoite buty, żeby dać troszkę komfortu swoim stopom.