Jak ułatwić seniorowi życie? Nieco ważnych porad

Twoi rodzice są starsi i wymagają pomocy, a ty nie masz pewności, co winieneś uczynić, ażeby poprawić ich komfort życia? Piecza nad schorowaną lub starszą osobą nie jest prostym zadaniem, lecz warto próbować a także korzystać ze sprawdzonych metod.

balkoniki dla seniorów

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
salon

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Dla wielu osób starszych samo przemieszczanie się po domu może stanowić spory problem.
Dlatego warto ofiarować cokolwiek czasu na zorganizowanie przestrzeni w możliwie jak najbardziej funkcjonalny a także bezpieczny sposób. Najpierw pozbądźmy się wszelkich obiektów, jakie mogą być zagrożeniem – zależnie od kondycji intelektualnej chorego jest to np. kuchenka gazowa, żelazko czy zapałki. Usuńmy także wszystkie przeszkody, które stoją na drodze do kolejnych wnętrz – sprzęty przesuńmy jak najbliżej ścian, zaś w razie nieodzowności wynieśmy dla przykładu do piwnicy. Zwróćmy uwagę na dywaniki, śliską posadzkę lub podwijającą się wykładzinę. Takie elementy mogą spowodować poślizgnięcie się bądź potknięcie chorego. Dużym ułatwieniem w codziennym życiu są być balkoniki dla seniorów – zerknij.
Jednym z częstszych kłopotów, z jakim borykać się muszą osoby starsze a także ich rodziny, będzie nieotrzymanie moczu. Istnieje kilka odmian tego schorzenia, różniących się między innymi przyczyną powstawania kłopotu czy też ilością oddawanego moczu. Wybór kuracji pozostawmy lekarzowi, sami jednak możemy zatroszczyć się o komfort naszych najbliższych. Dobrym a także często stosowanym rozwiązaniem są pieluchomajtki dla dorosłych, dzięki którym okolice intymne pozostają dłużej suche.

Pamiętajmy, ażeby o tym kłopocie rozmawiać z chorymi bezpośrednio, ale z odpowiednim wyczuciem, szczególnie z osobami, które cały czas są w pełni władz psychicznych.