Jak przygotować wyprawkę dla naszego dziecka? Na jakie sprawy zwrócić uwagę?

Okres oczekiwania na dziecko to najcudowniejszy moment dla wszystkich rodziców. W takim czasie jednakże trzeba podjąć znaczącą ilość przygotowań, ażeby przywitać nasze maleństwo jak najlepiej. Powinniśmy w takim okresie wykonać dużo zakupów, wcześniej powinniśmy zaplanować jakiego rodzaju meble, akcesoria lub ubranka będą potrzebne naszemu dziecku.
Przygotowanie wyprawki rzeczywiście nie jest mało skomplikowane, akcesoria dla niemowląt powinny być więc wybierane rozważnie.

zdrowie - obrazeczek

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Nie kupujmy wszystkiego, ponieważ do końca nie wiadomo, ile noworodek będzie mierzył, czasami też nie wiemy, czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka. Zacznijmy od mebli.

Nie masz zamiaru zakończyć intrygującego zagadnienia na jednym poście? Zatem zachęcamy do kolejnych – kliknij stronę i wejdź na analogiczną witrynę.

Łóżka mają standardową wielkość, czyli 120 x 60 cm, w sumie niezbyt bardzo się od siebie różnią. Te różnice mogą wyglądać tak, iż jedne posiadają szufladę na pościel, pozostałe nie. Taki wybór jest uzależniony od warunków mieszkaniowych rodziny, najbardziej ważne jednak, żeby pierwszy mebel miał regulowaną wysokość materaca i wyjmowane dwa środkowe szczeble. Materacyk najczęściej kupuje oddzielnie. Lekarze twierdzą, by wybierać materac twardy i płaski. Na rynku znajdziemy materacyki piankowe, z trawy morskiej, gryczane lub kokosowe.

Najbardziej korzystnie zdecydować się na taki, jaki będzie miał pokrowiec zdejmowany do prania. Jeśli chodzi o typową wyprawkę to niezbędny będzie rożek i kocyk. Rożek świetnie nadaje się do zawijania dziecka, dzięki niemu dziecko będzie czuło się bezpiecznie, gdy jest w ten sposób otulony. Kocyk obowiązkowy jest, jak dziecko będzie zasypiać w wózku, lub jak w czasie spaceru będzie chłodniej. Rożek, jak i kocyk najlepiej jak są stworzone z hipoalergicznych i łatwych do prania materiałów. Sprawdź informacje poznaj przykłady- Do kąpieli konieczne są ręczniki, najkorzystniej dwa, miękkie z forte. Do mycia wybierzmy myjkę, która zrobiona jest z materiału. Naprawdę łatwo ją wybrać. Do sprawdzenia temperatury więc powinniśmy wybrać specjalny termometr. Musi być specjalnie do tego celu przeznaczony, nie jak termometr rtęciowy. Pomocna będzie miękka szczoteczka do włosów, a także nożyczki do obcięcia paznokci. Powinny być zaokrąglone końce, by przypadkiem nie zrobić nimi dziecku krzywdy. Wybierzmy prześcieradło gumowane, może być także z ceratki.
światło

Autor: Amri HMS
Źródło: http://www.flickr.com
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Autor: Sofa
Źródło: Sofa
Najlepiej jak będzie miało wszytą gumkę, w takiej sytuacji nie będzie się ściągać. To świetny element wyposażenia łóżeczka, ponieważ zabezpiecza materac przed moczeniem. Najpierw czytaj info akcesoria dla niemowląt. Kolejne akcesoria to między innymi pieluszki z tetry, które są najlepsze do wytarcia buzi dziecka po posiłku.

Położymy je np. pod główką malucha, by chronić prześcieradło przed zabrudzeniem ulewanym jedzeniem. No i na koniec elektryczna niania,to świetne urządzenie, jak nasze dziecko ma osobny pokój. Takie urządzenie stawiamy blisko łóżeczka, odbiornik zaś bierzemy ze sobą, np. do kuchni. To sprawia, iż zawsze będziemy słyszeć płacz naszego dziecka.