Czym jest refrakcja oka i jak można ją skutecznie wyleczyć? Jakie są efektywne metody walki z tą przypadłością? Co warto wiedzieć?

Refrakcją oka nazywamy załamywanie promieni światła, jakie przechodzą przez każdą strukturę optyczną elementów narządu wzroku, w szczególności przez rogówkę, soczewkę a także ciało szkliste. wspomnianą wadę wzroku stwierdza się, gdy układ optyczny w staniespoczynku nie jest zdolny skupiać wpadającej do środka narządu wzroku, zwyczajnie, równoległej wiązki światła na siatkówce.

wzrok

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Dysfunkcje refrakcji dzieli się na kilka typów – . Jedną z nich jest krótkowzroczność, w czasie której obrazy ogniskowane są przed siatkówką. Przez to jawi się obraz trudno dostrzegalny, zaś obiekty położone w oddalonych odległościach mogą nie zostać zauważone. Następną z przyczyn jest również dalekowzroczność, w tym wypadku przedmioty ogniskowane są za siatkówką. Podobnie, jak w przypadku krótkowzroczności tworzy się obraz niewyraźny, ale tym razem to obiekty zlokalizowanew mniejszej odległości stają się niezauważalne. Starczowzroczność,jak wskazuje nazwa, to dalekowzroczność, pojawiająca się u osób po 40. roku życia.

Jest to wynik twardnienia soczewki przez zgodne z naturą procesy starzenia się organizmu. Czy można leczyć refrakcję narządu wzroku? Oczywiście! Leczenie refrakcji należy rozpocząć od szczegółowego badania rozpoznawczego. W tym czasie można stwierdzić, jak daleko posunięta stała się wada. Określasię wadę oczu w dioptriach. podczas badania klinicznego, przy pomocy najbardziej nowoczesnych mechanizmów, można określić wiele parametrów, które ułatwią przeprowadzić właściwie cały zabieg. Poza typowo klinicznym sprawdzeniem oka, niezbędny jest kontakt z pacjentem, a mianowicie wywiad z pacjentem. Bardzo proste pytania, jak wiek, styl życia czy hobby,

wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

pozwolą określić najdogodniejszą metodę leczenia. Naturalnie, ważne są także możliwości finansowe pacjenta.

nieliczne z przypadków wad dioptrycznych nie da się pokonać skuteczną metodą zabiegiem laserowym. Tak jest najczęściej, gdy mówimy o pacjencie z wyższą wadą dioptryczną, który ponadto ma powyżej 45 roku życia, a także zlepek różnych wad dioptrycznych.

Nie wahaj oraz sprawdź w tekście, jak podchodzi do tego tematu inny autor – ten artykuł również jest bardzo ekscytujący!

W takiej sytuacji dobrze działającym pomysłem jest zabieg wszczepienia soczewek wewnątrzgałkowych. Jak udowadniają doświadczenia z tego typu chorymi, ten sposób jest najskuteczniejszy.