Zdrowie paznokci

Zadbane paznokcie są istotnym elementem dla każdej kobiety, która dba o wygląd.

Sporo badań dowiodło, że faceci często patrzą na paznokcie pani. Fundamentalny jest fakt, w jaki sposób nosicielka o nie dba. Błyszczące i ubarwione paznokcie są pewną wizytówką osoby.

Słabe paznokcie to kłopot wielu pań, więc w tym artykule umieściliśmy parę przydatnych podpowiedzi, które mogą wiele zdziałać.

paznokcie

Rozdwajające się paznokcie są rezultatem używania rozpuszczalników do lakieru, które zawierają w sobie uszkadzający powierzchnię paznokcia keton – aceton. Sporo dermatologów rekomenduje więc kupowanie preparatów, które tej substancji w składzie nie zawierają. Dobrym pomysłem może okazać się także zaprzestanie barwienia paznokci na określony czas – np.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, kliknij ten link – to naprawdę świetne omówienie tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

na miesiąc. Tym sposobem struktura paznokcia otrzyma czas do zregenerowania się.

Rozdwajające się paznokcie mają genezę także w braku ważnych witamin w organizmie. Dobrze jest przejść się do do apteki i poprosić farmaceutkę o właściwe preparaty, które ulepszą płytkę paznokcia. Najistotniejsza dla paznokci okazuje się witamina A. Dużo naukowców rekomenduje systematyczne jedzenie marchewki.

Słabe paznokcie to częsta przypadłość ludzi, którzy zmywają naczynia bądź zajmują się myciem powierzchni. Codzienny kontakt z żrącymi chemikaliami może bardzo osłabić konstrukcję paznokci. Wiele pracowników, którzy całymi dniami szorują naczynia, skarży się na niemiłe problemy skórne. Ratunkiem z tej sytuacji może okazać się regularne używanie specjalnych rękawiczek do mycia, które osłonią paznokcie przed kontaktem ze żrącymi preparatami.
Szukasz skutecznych porad? Zobacz na herbapol na i dowiedz się więcej.

Kobiety, które narzekają na rozdwajające się paznokcie potrzebują poszukać rady u specjalistów bądź w salonach pielęgnacyjny. O ile planujesz załatwić tę sprawę samodzielnie, możesz udać się do odpowiedniej apteki i zapytać sprzedającego o preparaty odpowiednie do pielęgnacji słabych paznokci. Porządny towar tego gatunku powinien mieć w składzie pełen pakiet niezbędnych witamin oraz związki nawilżające powierzchnię paznokcia. Należy nie zapominać, że takie balsamy muszą być używane bardzo regularnie, by pomogły.

W sytuacji, gdy nie chcesz sprawiać sobie żadnych balsamów, w dalszej części prezentujemy domowe metody na rozdwajające się paznokcie:

– w pojemniku trzeba roztopić nieco parafiny ( możesz ją dostać w aptece albo stopić świeczkę, jeśli jest napisane, że jest ona wyprodukowana właśnie z tej substancji), kiedy temperatura spadnie do przyjaznych wartości, zanurz w roztworze dłonie. Zaleca się trzymać palce w garnku przez dziesięć do piętnastu minut. Czynność powinno się powtarzać co kilka dni

– rozdwajające się paznokcie da się leczyć także stosując napar z kopru. Należy ugotować wodę, a później dodać do niej łyżkę nasion tej rośliny. Kiedy płyn będzie miał niższą temperaturę, zanurzaj w nim ręce przez kilka minut. Działanie powinno się powtarzać systematycznie przez 14 dni.