Zdrowie paznokci

Zadbane paznokcie są istotnym elementem dla każdej kobiety, która dba o wygląd.

Sporo badań dowiodło, że faceci często patrzą na paznokcie pani. Fundamentalny jest fakt, w jaki sposób nosicielka o nie dba. Błyszczące i ubarwione paznokcie są pewną wizytówką osoby.

Słabe paznokcie to kłopot wielu pań, więc w tym artykule umieściliśmy parę przydatnych podpowiedzi, które mogą wiele zdziałać.

paznokcie

Rozdwajające się paznokcie są rezultatem używania rozpuszczalników do lakieru, które zawierają w sobie uszkadzający powierzchnię paznokcia keton – aceton. Sporo dermatologów rekomenduje więc kupowanie preparatów, które tej substancji w składzie nie zawierają. Dobrym pomysłem może okazać się także zaprzestanie barwienia paznokci na określony czas – np.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, kliknij ten link – to naprawdę świetne omówienie tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

na miesiąc. Tym sposobem struktura paznokcia otrzyma czas do zregenerowania się.

Rozdwajające się paznokcie mają genezę także w braku ważnych witamin w organizmie. Dobrze jest przejść się do do apteki i poprosić farmaceutkę o właściwe preparaty, które ulepszą płytkę paznokcia. Najistotniejsza dla paznokci okazuje się witamina A. Dużo naukowców rekomenduje systematyczne jedzenie marchewki.

Widzisz u siebie nienasycenie? Potrzebujesz sporo treści na zbliżony temat? Dla nas to fantastyczna wiadomość. Więc naciśnij w ten link i voila.

Słabe paznokcie to częsta przypadłość ludzi, którzy zmywają naczynia bądź zajmują się myciem powierzchni. Codzienny kontakt z żrącymi chemikaliami może bardzo osłabić konstrukcję paznokci. Wiele pracowników, którzy całymi dniami szorują naczynia, skarży się na niemiłe problemy skórne. Ratunkiem z tej sytuacji może okazać się regularne używanie specjalnych rękawiczek do mycia, które osłonią paznokcie przed kontaktem ze żrącymi preparatami. Szukasz skutecznych porad? Zobacz na herbapol na i dowiedz się więcej.

Kobiety, które narzekają na rozdwajające się paznokcie potrzebują poszukać rady u specjalistów bądź w salonach pielęgnacyjny. O ile planujesz załatwić tę sprawę samodzielnie, możesz udać się do odpowiedniej apteki i zapytać sprzedającego o preparaty odpowiednie do pielęgnacji słabych paznokci. Porządny towar tego gatunku powinien mieć w składzie pełen pakiet niezbędnych witamin oraz związki nawilżające powierzchnię paznokcia. Należy nie zapominać, że takie balsamy muszą być używane bardzo regularnie, by pomogły.

W sytuacji, gdy nie chcesz sprawiać sobie żadnych balsamów, w dalszej części prezentujemy domowe metody na rozdwajające się paznokcie:

– w pojemniku trzeba roztopić nieco parafiny ( możesz ją dostać w aptece albo stopić świeczkę, jeśli jest napisane, że jest ona wyprodukowana właśnie z tej substancji), kiedy temperatura spadnie do przyjaznych wartości, zanurz w roztworze dłonie. Zaleca się trzymać palce w garnku przez dziesięć do piętnastu minut. Czynność powinno się powtarzać co kilka dni

– rozdwajające się paznokcie da się leczyć także stosując napar z kopru. Należy ugotować wodę, a później dodać do niej łyżkę nasion tej rośliny. Kiedy płyn będzie miał niższą temperaturę, zanurzaj w nim ręce przez kilka minut. Działanie powinno się powtarzać systematycznie przez 14 dni.