Świetne właściwości herbat Rooibos i pu – erh.

Dzisiaj na rynku można kupić wiele gatunków herbat. Wraz z rozkwitem handlu oraz łatwym transportem produktów spożywczych pomiędzy skrajnymi częściami świata, w ciągu ostatnich parudziesięciu lat w naszym państwie znacznie poszerzyła się liczba rodzajów herbat, które spotkamy w herbaciarni. Napój ten, posiadający swoje korzenie w azjatyckiej kulturze, jest dziś obowiązkowym składnikiem diety znaczącej części populacji.

herbata
Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów herbaty jest co już napisaliśmy bardzo wiele, rozpoczynając od herbat ziołowych, przez herbatę zieloną, białą, czarną aż po mnogiego przeznaczenia owocowe mieszanki. Istnieją jednak dwa gatunki tej herbaty, które posiadają bardzo dobry wpływ na ludzki organizm. Pierwszą z wymienionych jest herbata Rooibos. Posiada ona w swym składzie wiele wyjątkowych witamin i przeciwutleniaczy, dobroczynnych dla ludzkiego ciała. Pozyskuje się ją z liści czerwonokrzewu, jakie suszy się potem tnie na bardzo drobne kawałki. Ze względu na fakt, że zawiera ona niedużą ilość garbników, jest ogólnie rzecz biorąc pozbawiona klasycznego goryczkowego posmaku – zobacz więcej na

Na dodatek, Napar z Rooibos bogaty jest w przeciwutleniacze niewiarygodnie korzystne dla naszego zdrowia.

Jeśli ten post okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz także ten udostępniony poniżej (https://www.fenicja.com/) tu wpis – on także okaże się warty zainteresowania.

Picie tego naparu pozytywnie wpływa na układ krążenia, odpornościowy, oraz wydalniczy.

Oprócz tego, Napar ten sprawdź ten link odwieź www wykazuje własności zapobiegające nowotworom i powstawaniu cukrzycy. Wybornie wpływa na wygląd naszej skóry, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia. Ważką sprawą jest fakt, że nie ma ona kofeiny, dzięki czemu może być pita nawet przez dzieci. Jest to wyśmienity wybór w trosce o zdrowie tak dorosłych jak i dzieci.
Kolejnym typem herbat wartych uwagi są herbaty pu – erh. Jest to typ czerwonej herbaty o świetnych właściwościach – czytaj dalej na . Podobnie jak większość ma swe początki na chińskich plantacjach, pozyskiwana jest z tej samej rośliny, co czarna herbata, jednak listowie jest dwukrotnie poddawane procesowi fermentacji, skąd jej specjalny smak. Napar ten jest bogaty w liczne związki mineralne na przykład wapń i fluor. Oprócz takich właściwości jak wzmacnianie ciała czy zwiększenie koncentracji, herbaty pu – erh odgrywają niesamowicie istotną rolę w procesie odchudzania. Wynika to z faktu, że napój ten przyspiesza metabolizm i proces usuwania toksyn z organizmu. Dodatkowo zmniejsza on poziom cholesterolu we krwi i wyśmienicie wpływa na działanie układu pokarmowego oraz wątroby.

Jeśli więc do dziś nieznane były wam właściwości omawianych wyżej herbat, czas to nadrobić zaległości. Nie ma niepewności co do tego, że odrobina wspomnianych naparów może znacznie pomóc nam w walce o lepsze zdrowie i samopoczucie.