Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że aby mieć szczupłą sylwetkę, trzeba często trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak głosi mądre polskie przysłowie. Jest ono w zupełności prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z głównych czynników, które pozwalają nam zachować szczupłą figurę oraz zdrowie na długie lata.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy ćwiczą dość często, przyznają, że plusów płynących z takiego rodzaju treningu jest znacznie więcej. Podczas wysiłku fizycznego uwalnia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie musimy się zatem opychać słodyczami, żeby poczuć radość. Regularne treningi mają więc wpływ pozytywnie na naszą głowę i na nasze ciało. Kolejne plusy. Dlaczego więc jest tak wiele osób, które za każdym razem starają wymigać się od ćwiczeń? Pewnie jest to wina lenistwa, które zostało utrwalone przez całe życie. Jeżeli ktoś wiecznie siedział przed komputerem, to niełatwo mu będzie skłonić samego siebie do ruchu. Należy zatem mocno się zmotywować, nie przekładać treningu na tzw. wieczne jutro i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt wiele, bo można zrobić sobie krzywdę. Dlatego trzeba rozkręcać się stopniowo. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen lub jazda na rolkach. Jeśli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wówczas bardziej chętni do częstych treningów, to musimy zapisać się na przykład na aerobik lub materiały stomatologiczne zumbę.

Dla osób, które wolą coś spokojniejszego, rewelacyjnym wyjściem może być przykładowo joga. Rozciągniemy wszystkie mięśnie i zaczniemy tracić zbędne kilogramy.