Wiele osób tego nie rozumie lub obawia się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie ma się czego bać

Psychoterapeuta to specjalista, ale nieco inny niż większość, których znamy. To lekarz duszy. prawdopodobnie zgłaszamy się do niego z symptomami fizycznymi, które już dawniej zostały zaklasyfikowane jako normalne i nie wiemy, z jakiego powodu kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. Jeśli to nie są objawy spowodowane przez określoną chorobę to najczęściej oznacza, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching

Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji jedynie psychoterapeuta może znaleźć powody tego psychicznego bólu, który zalewa ciało i utrudnia normalnie działać.Kiedyś przyznanie się, że chodzimy do psychiatry było szczytem odwagi. dawniej, bo dziś częściej od psychiatry wykorzystuje się bardziej oswojonego określenia – psychoterapeuta. Psychiatra tutaj praxis poznań natalia smalc psychiatra nadal wielu z nas kojarzy się z zakładem psychiatrycznym, w którym znajdują się stanowiący zagrożenie i ogarnięci szaleństwem ludzie. jednak wizyta z psychoterapeutą we wrocławiu ani trochę nie oznacza, że jesteśmy dziwni czy tym podobne. Podobnie, jeśli wybieramy się do dentysty, gdy ząb nas boli, albo do gastrologa, gdy pali nas w przełyku, tak samo powinniśmy udać się do psychiatry, jeżeli objawy, które nie mają przyczyny fizycznej wadzą nam w zwykłym życiu.

Wiele osób stara się sobie radzić z tym bez pomocy psychologa, ale najczęściej kończy się to przerażająco. symptomy, depresja, nerwica i inne do uleczenia schorzenia można leczyć psychiatrycznie i dzięki temu wrócić do normalnego działania. Jeśli będziemy czekać może się stać tak, że pożegnamy się z pracą, utniemy kontakt z otoczeniem, staniemy się odseparowani, zatrzymamy się w miejscu. w ten sposób działa depresja czy nerwica. Jeśli na to się zgodzimy możemy być pewni, że samo nie ustąpi, podobnie jak grypy nie zwalczymy czekaniem, lecz leczeniem.

zdarza się ze potrzeba kilku spotkań z psychoterapeutą, bez leków, lecz częściej jest tak, że leczenie jest bardzo długie, w trakcie leczenia często należy przyjmować tak zwane psychotropy, które wspierają proces powrotu do zdrowia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak używki, które nas odurzą i zmienią naszą osobowość. w sumie można tak powiedzieć o wszystkich lekarstwach, więc nie ma co panikować. Pamiętajmy, że psychoterapeuta to kolejny specjalista, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.