W jaki sposób zadbać o oczy? Co zrobić, kiedy pojawią się poważne problemy ze wzrokiem?

Dużo osób tego nie ma pojęcia, ale oczy lubią patrzeć daleko, ponieważ w takim momencie zażywają odpoczynku. Natomiast spędzając czas przed laptopem cały czas wpatrujemy się na będący blisko ekran monitora. Towarzyszące tej czynności napięcie mięśniowe powoduje, że oczy stają się przeciążone jak i zmęczone. Długie wpatrywanie się w ekran sprawia także, iż rzadziej mrugamy.

narzędzia okulistyczne

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
A taki stan, w połączeniu z klimatyzowanym pomieszczeniem, niestety powoduje przesuszenie spojówek. W takim momencie możemy mieć wrażenie, jakoby pod naszymi powiekami utknęły ziarnka piachu. Widoczność się wtedy rozmywa, oczy są czerwone, pojawiają się łzy, pieką ,a przy tym są wrażliwe na światło. W jaki sposób w związku z tym można rozwiązać taki problem? Dobrze jest postawić monitor w odległości około 50 cm od oczu. Ekran musi być na wprost nas oraz tak, żeby jego górna krawędź znajdowała się nieco poniżej linii wzroku.

Nie powinno odbijać się w nim światło. Postawmy lampkę na stoliku tak, by oświetlała klawiaturę komputera i dokumenty. Pamiętać należy, aby często mrugać. Jeżeli czujemy, iż oczy są suche, używajmy wtedy odpowiednich kropli, tzw. sztucznych łez (do kupienia w aptece bez recepty). Co godzinę przerywajmy pracę (oferta). Odrywajmy wtedy wzrok od ekranu i spoglądajmy za okno, poruszajmy rzęsami. Dobrze jest także zarysowywać kształt wzrokiem ósemki, na zmianę mocno zaciskajmy powieki oraz szeroko je otwierajmy. Nawilżajmy także powietrze w pomieszczeniach (na przykład optymalna wilgotność to 40-60%).

Jeśli nie będziemy o tym pamiętać za jakiś czas może być tak, że będziemy mieć poważny problem. Na szczęście i na to istnieje sposób. To femtolasik.

Każdy nasz link (https://xrayprotect.pl/parawany-rtg.html) może prowadzić wyłącznie do cennych portali, na jakich możesz przeczytać o ważnych zdarzeniach. Nie zwlekaj, jedynie kliknij w niego!

Jest to bardzo zaawansowana technologicznie metoda korekcji wzroku na świecie. Zalecana jest tym bardziej dla tych, którzy potrzebują szybkiego odzyskania wzroku i mniejszego dyskomfortu po zabiegu. Najlepsze rezultaty leczenia można otrzymać przy okazji skomplikowanych wad wzroku, czyli w kwestii nadwzroczności i przeróżnych typów astygmatyzmu. Femtolasik to procedura przeprowadzania łagodnego rozdzielenia warstewek rogówki za pomocą technologii szybkich skanów. Po użyciu lasera płatek jest bardzo cienki, gładki, przez to, że posiada odpowiednią geometrię brzegów przeciwdziała narastaniu komórek nabłonka.