W jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe? Na co zwrócić uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej popularne oraz wybierane przez osoby z wadą wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one tylko jeden wybór, czyli posiadanie okularów korekcyjnych. Na szczęście dzisiaj jest inaczej. Natomiast, popularność takich soczewek bierze się z różnych przyczyn. Jedną z nich jest dość dynamiczny rozwój technologii produkcyjnej, a co za tym idzie stosowanie coraz bardziej nowoczesnych materiałów, z jakich robione są soczewki.

badanie u okulisty

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną przyczyną jest wciąż lepsza oferta soczewek kontaktowych, dzięki jakim można skorygować praktycznie każdą z wad wzroku. Dajmy na to istnieją soczewki sferyczne, czyli dla osób z wadą krótkowzroczności, dla osób mające astygmatyzm, idealne są air optix for astigmatism 6 szt oraz dla ludzi cierpiących na starczowzroczność konfortowe soczewki air optix for astigmatism 3. W tym przypadku przypadku stosuje się soczewki multifokalne. Gdy podjęliśmy decyzję o noszeniu soczewek kontaktowych, to bez wątpienia powinniśmy zajrzeć do specjalisty, jak okulista albo optometrysta, który wykona badanie i dzięki swej wiedzy dopasuje najlepsze soczewki, które będą dla nas idealne.

Istnieje ogromny wybór soczewek, można zdecydowanie zarekomendować Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. Podczas tego rodzaju badania profesjonalista dokładnie zdefiniuje typ i wielkość wady, jednocześnie wykona badanie geometrii oka. Bez wątpienia sprawdzi również, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, które wykluczałyby możliwość noszenia soczewek kontaktowych. Po wykonaniu takiego badania oraz zebraniu wszelkich koniecznych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować konkretne soczewki, jakie będą dla nas najbardziej odpowiednie. Specjalista zastosuje wybrane soczewki, na przykład 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdza czy w odpowiedni sposób się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.

W pewnych przypadkach konieczne może okazać się zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, jakie są idealne do potrzeb konkretnej osoby. Po dopasowaniu soczewek zaleca się przyjście w podanym terminie na kontrolę. Po mniej więcej 2 tyg.

Jeśli zainteresowała Cię ta tematyka, bez obaw przeczytaj również to użyteczne opracowanie (https://accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/kardiologiczna/po-zawale-serca/), gdyż zobaczysz tam niezwykle ciekawe wiadomości.

od pierwszego użycia okulista sprawdza poziom tolerancji oczu na soczewkę. Z tego powodu należy koniecznie wybrać się do specjalisty. Nie można wybierać soczewek samodzielnie.