Stewardesa oraz pilot – profesje z przyszłością

Każde dziecko posiada w dziecięctwie marzenia dotyczące tego, co będzie robił w życiu. Cząstka maluchów, zwłaszcza chłopców oświadcza chęć pozostania pilotem.
Jednak niestety większość z tychże deklaracji zostaje w strefie fantazjowań.

Grand Prix

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu? Droga do zostania zawodowym pilotem bywa długa i niebezproblemowa, dlatego też ostatecznie nieduża grupa kandydatów dociera do końca.

Czy posiadasz pytania odnośnie do opisywanej problematyki? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (www.multibed.pl/) na to zagadnienie – z pewnością okażą się one bardzo interesujące.

A to niedobrze, bo na skutek rosnącego popytu na podróże lotnicze liczba miejsc pracy w przestworzach bez ustanku rośnie. Decyzję o zostaniu pilotem warto podjąć bardzo wcześnie. Czemu? W Polsce działają tylko dwie szkoły kształcące do latania – w Rzeszowie i w Chełmie. Z racji wielu chętnych warto odpowiednio się przygotować. Podstawą jest matura z fizyki, matematyki oraz języka obcego, a wszystko na rozszerzonym poziomie. Szkoła przyjmuje niedużą liczbę zainteresowanych, zaś nauka nie należy do prostych. Wszystko po to, by bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe. Powinniśmy pamiętać, że oprócz samej nauki pretendent powinien posiadać pewne cechy, które uproszczą pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim aspirant na pilota winien wyróżniać się dobrym zdrowiem, a także odpornością na stres, jaka przydaje się w sytuacjach awaryjnych w trakcie lotu.

Ponadplanową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednakże ona nie pozwoli na pracę w lotnictwie, a jedynie umożliwia transport lotniczy siebie lub swoich bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, zapewnia pracę na wielkich maszynach, osiągalnych w lotnictwie.

Ażeby ją zdobyć trzeba być dorosłym, cieszyć się doskonałym zdrowiem jak też mieć już licencję PPL albo CPL. Innym fachem w owej branży jest radiooperator pokładowy. Również on musi przebyć stosowny instruktaż.