Starasz się o dzieci od dłuższego czasu, ale się nie udaje? Może skutecznym rozwiązaniem będzie in-vitro?

W dzisiejszych czasach niestety coraz większa ilość par praktycznie na całym świecie ma problemy z zajściem w ciążę. Przyczyn tego stanu rzeczy jest parę, jednak najpoważniejsza z nich jest taka, że bezpłodność z czasem stacje się chorobą cywilizacyjną. W dzisiejszych czasach życie na naszej planecie nie jest tak proste jak jeszcze kilka wieków temu, przede wszystkim ze względu na wielkie zanieczyszczenie powietrza, gleby czy zwyczajnie jedzenia, które spożywamy, a które bez wątpienia jest o wiele bardziej przetworzone niż nawet jeszcze kilkanaście lat wstecz. Dodatkowo kobiety decydują się na dziecko w coraz późniejszym wieku, chcąc najpierw zrobić karierę i osiągnąć stabilizację finansową i zawodową.

Jeśli jesteś w wieku około trzydziestu lat, zdecydowanie spotkałeś się już z problemami z bezpłodnością u swoich znajomych. Wydaje się, iż obecnie jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie tego typu kłopotów jest zapłodnienie in vitro, czyli w sztucznych warunkach szpitalnych. Jakkolwiek in vitro na pewno nie daje pewności, że uda się zajść w ciążę, a w dodatku ją utrzymać, jednak oczywiście jest to ogromna szansa dla osób, które pragną mieć dziecko, a z jakichś powodów im się to nie udaje metodami naturalnymi. Szczegóły znajdziesz na stronie: .

Jeśli interesuje Cię zapłodnienie in vitro, na pewno najpierw musicie wybrać się do lekarza, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Na początku konieczne jest zdiagnozowanie powodów, dla których nie udaje Wam się zrobić dziecka – bez wątpliwości niezbędne jest badanie nasienia, bowiem zwykle to po stronie partnera leży powód bezpłodności pary.

Próbówki laboratoryjne

Autor: 123dan321
Źródło: http://www.sxc.hu
Dopiero kiedy badanie nasienia nie wykaże żadnych problemów, wtedy badaniom musi poddać się kobieta. Jeżeli okaże się, iż jedno z partnerów jest bezpłodne, wówczas z pewnością jedynym sposobem na posiadanie dziecka jest zapłodnienie in vitro. Sprawdź diagnostyka spermy.

Jeśli zdecydujecie się na zapłodnienie in-vitro, bez wątpienia musicie uzbroić się w cierpliwość. Zazwyczaj nie jest tak, że już pierwszy zabieg się udaje – in vitro to powolny proces, który może trwać nawet parę lat. Jeśli jednak jesteście odpowiednio zdeterminowani i gorąco chcecie mieć dzieci, wówczas in vitro oczywiście jest dla Was świetnym rozwiązaniem.