
Jeśli któregoś dnia twój kilkutygodniowy maluch zacznie głośno krzyczeć, nie chce się uspokoić, z powodu intensywnego bólu będzie podciągać nogi do brzucha, możesz być pewna iż to kolka. Jej ataki pojawiają się pomiędzy pierwszym a trzecim miesiącem życia dzidziusia i na ogół znikają równie nagle, jak się rozpoczęły, nie zostawiając żadnych śladów. Dokuczliwości występują na ogół po południu czy wieczorem i mogą trwać od paru minut do nawet kilku godzin. Zobacz również: (Zakupy w Allecco)
Dotychczas, specjaliści nie odnaleźli ich przyczyny, wiemy tylko, co może sprzyjać tymże napadom. Popularna jest również teoria mówiąca o tym, iż źródłem ataków bywa reakcja alergiczna berbecia na białko mleka krowiego konsumowane przez karmiącą matkę, bądź niedobór laktazy – enzymu trawiącego cukier nabiałowy, który to kryje się zarówno w pokarmie naturalnym, jak też w pokarmie sztucznym.
Pewne jest także, iż katastrofalny wpływ na samopoczucie dzidziusia ma nazbyt duża liczba przełykanego w czasie ssania powietrza.
Te intrygujące posty posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Więc idź do strony wykonaniem implantów i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.
Pęcherzyki powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym berbecia, wywołując silne wzdęcia i skurcze jelit. Odkąd rozpoczęto szczegółowiej badać umysłowość niemowląt, powodów kolki dopatruje się dodatkowo w zmęczeniu a także nazbyt dużej liczby podniet, jakim maluch poddawany jest przez cały dzień. Autor:
