Sposoby na kolkę u bobasów

Jeżeli kolka dopadnie twojego dzidziusia, nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul malucha i pomóż mu przetrwać te przykre momenty. Istnieją metody, które mogą przynieść ulgę w bólu brzuszka. Kolka tak naprawdę nie jest niebezpieczna, jednak niezmiernie przykra zarówno dla oseska jak i jego dla rodziców.

Małe dziecko

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Dzidzia żałośnie płacze, a jego płacz sprawia, że rodzicielom serce się kraje. Są bezsilni i wyłącznie pocieszają się myślą, że napady same miną po paru miesiącach. W istocie, nie występują leki, które w przeciągu kilku minut rozprawiłby się z kolką, jednak nie jesteśmy wobec niej całkiem bez szans.

Jeśli któregoś dnia twój kilkutygodniowy maluch zacznie głośno krzyczeć, nie chce się uspokoić, z powodu intensywnego bólu będzie podciągać nogi do brzucha, możesz być pewna iż to kolka. Jej ataki pojawiają się pomiędzy pierwszym a trzecim miesiącem życia dzidziusia i na ogół znikają równie nagle, jak się rozpoczęły, nie zostawiając żadnych śladów. Dokuczliwości występują na ogół po południu czy wieczorem i mogą trwać od paru minut do nawet kilku godzin. Zobacz również: (Zakupy w Allecco)

Dotychczas, specjaliści nie odnaleźli ich przyczyny, wiemy tylko, co może sprzyjać tymże napadom. Popularna jest również teoria mówiąca o tym, iż źródłem ataków bywa reakcja alergiczna berbecia na białko mleka krowiego konsumowane przez karmiącą matkę, bądź niedobór laktazy – enzymu trawiącego cukier nabiałowy, który to kryje się zarówno w pokarmie naturalnym, jak też w pokarmie sztucznym.

Pewne jest także, iż katastrofalny wpływ na samopoczucie dzidziusia ma nazbyt duża liczba przełykanego w czasie ssania powietrza.

Te intrygujące posty posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Więc idź do strony wykonaniem implantów i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

Pęcherzyki powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym berbecia, wywołując silne wzdęcia i skurcze jelit. Odkąd rozpoczęto szczegółowiej badać umysłowość niemowląt, powodów kolki dopatruje się dodatkowo w zmęczeniu a także nazbyt dużej liczby podniet, jakim maluch poddawany jest przez cały dzień. Autor:

Leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że napady pojawiają się w większości wypadków pomiędzy godziną 16 a 21. Sądem psychologów, napadom sprzyjać może także wyczerpanie, zdenerwowanie oraz stres rodzicielki. Na tego typu dolegliwości dziecięce są wprawdzie leki, niemniej jednak działają one tylko wiatropędnie oraz rozluźniająco.