Skuteczne i zdrowe odchudzanie – dieta od dietetyka

Już za parę miesięcy zacznie się lato – okres, kiedy na ulicach królują topy, krótkie spodenki i spódniczki. Wiele pań, na myśl o zbliżającym się lecie, zamyśla zgubić kilka zbędnych kilogramów, które przybyły im zimą. Lecz jak na przykład zabrać się za odchudzanie, żeby było efektywne i jednocześnie bezpieczne?

dieta

Źródło: pixabay.com

Przede wszystkim należałoby zdać sobie sprawę z tego, że żadne „diety cud”, które przyrzekają zgubienie 10 kilogramów co miesiąc – są tylko oraz wyłącznie fikcją. Rzecz jasna istnieją suplementy wspomagające odchudzanie, niemniej nie zastąpią one zdrowej, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Nie trzeba też mylić diety z głodzeniem się. Wszelka dieta powinna składać się z 5ciu posiłków, w jakich nie zdoła zabraknąć węglowodanów, białka, zdrowych tłuszczy, a także witamin. Jeśli pragniemy stracić na wadze, należy wprowadzić do swojej diety zdrowe produkty (warzywa, owoce, towary razowe, chude mięso, ryby i tak dalej.), a usunąć szkodliwe (napoje gazowane, fast foody, słodkości, napój alkoholowy (sprawdź koniecznie wpis poradnikowy o tematyce – jak samemu walczyć z alkoholizmem) i tak dalej.). Jeśli nie wiemy, jaka dieta będzie dla nas odpowiednia oraz jak na przykład ją ułożyć, pomocą może służyć nam dietetyk. Zobacz przykłady: .

Dietetyk to jednostka porządnie wykwalifikowana, która posiada przydatną wiedzę na temat zdrowego żywienia. Biorąc pod uwagę pozycję naszego zdrowia, cel, który pragniemy osiągnąć i zapotrzebowanie naszego systemu, ułoży dla nas indywidualny, spersonalizowany plan żywienia. Jeżeli interesuje nas właściwy, sprawdzony dietetyk Wrocław na pewno dopomoże nam w odkryciu prawdziwego specjalisty. We Wrocławiu pracuje sporo dietetyków z sporym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami, którzy na pewno pomogą nam w funkcjonalnym odchudzaniu. Poznaj na stronie:

Warzywa

Autor: Rick Ligthelm
Źródło: http://www.flickr.com

Jak już pierwej wspomnieliśmy, odchudzanie to nie jedynie dieta. Jeżeli dodatkowo rozpoczniemy być aktywni fizycznie, to zdecydowanie prędzej stracimy zbędne kilogramy. Właściwe odchudzanie Wrocław proponuje, bo w mieście tym odnajdziemy mnogość siłowni, do jakich możemy się zapisać. Zajęcia w siłowni – fitness, zumba, ćwiczenia siłowe czy basen, bezsprzecznie pozwolą nam jeszcze prędzej zobaczyć wyczekiwane efekty.