OGÓLNIE O MEDYKAMENTACH I LECZENIU

Leczenie zdaje nam się być ostatecznością. Najczęściej bywa tak, że odkładamy wizytę u doktora, bo jeśli przez kilka lub kilkanaście dni jakoś wytrzymaliśmy z wysoką temperaturą czy pulsującym bólem w nodze, to przez te parę następnych dni też damy radę. Jednak, kiedy pojawiają się pierwsze niepokojące objawy od razu powinniśmy iść do lekarza.

Odwlekanie uniemożliwia szybkie postawienia chorego na nogi i może prowadzić do nieprzyjemnych permanentnych dolegliwości. Leki nie zawsze są w stanie pomóc, jeśli zbyt długo będzie nam się zdawało, że te czy inne objawy same nam przejdą. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Zamiast następnego obiadu w barze typu fast food lepiej postawmy na obiad w domu ze składników, które będą nam znane. Nauczmy się tak gospodarować swoim czasem, że wizyta u lekarza będzie wizytą kontrolną, a nie błaganiem o ratunek.

KONTROLNE WIZYTY U LEKARZA

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż współczesny świat zdaje się mieć sposób na wszystkie problemy to nadal ciężko mu wytłumaczyć, że receptą na zdrowie nie są leki, a właściwe odżywianie, aktywność fizyczna oraz harmonia między pędem a spokojem. Nie wiadomo dlaczego, nie jest dane nam to zrozumieć i stale mamy jakieś problemy z naszym ciałem. Bywamy u lekarzy i chcemy od nich jakiejś uzdrawiającej mikstury, która która sprawi, że będziemy czuć się świetnie. Jednak doktorzy często nie są w stanie zrobić nic na szybko. Leczenie może trwać od kilku tygodni do kilkunastu tygodni. Cały proces jest dość zagmatwany. Nie można ot tak po prostu kogoś wyleczyć z jego dolegliwości, tu potrzeba czasu i co bardzo ważne potrzeba reakcji ze strony pacjenta. Nawet, jeśli doktor zapisze leki, jeśli pacjent nie zastosuje się do wskazówek lekarza lekarstwa nie pomogą. Owszem dadzą chwilową ulgę, ale na dłuższy czas nie dadzą rady pomóc. Ludzie wydaje się, że tabletka, albo lek (polecamy raniseptol) dostarczany dożylnie codziennie sprawi, że będą oni zdrowi, gdy tymczasem proszki i inne medykamenty są w stanie wesprzeć nasz organizm, ale na dłuższą metę mogą nam również zaszkodzić. Stąd też tak istotne jest profilaktyczne badanie swojego organizmu i myślenie o swoim dobru bez ciągłych wymówek. Jeśli brak nam czasu na kilka minut truchtu zrezygnujmy z Internetu na godzinę, a jeżeli nie możemy znaleźć czasu ,by każdego dnia zdrowo gotować, gotujmy, co dwa dni odrobinę więcej żeby starczyło zdrowego jedzenia na następny dzień.

Więcej: .