Odpowiednie żywienie jest gwarantem nie tylko zdrowia oraz szczupłej sylwetki, ale również ładnej cery i dobrego samopoczucia

Wszyscy, którzy mają zamiar się zdrowo odżywiać, powinni mieć na uwadze to, że ich obiady powinny być także pyszne.
Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze zdrowym żywieniem, powinni pamiętać, że gwarantem sukcesu będzie pyszna i zróżnicowana dieta.

usługa

Autor: Monika Jurczyk
Źródło: Joanna Czaczkowska
ekspert

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
dieta

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli będziemy wcinać codziennie to samo, to prędko będziemy mieć dość i powrócimy do wcześniejszych nawyków. Chociaż wprowadzenie diety (zobacz wczasy z dietą Ewy Dąbrowskiej) nie musi być wcale następstwem tego, że pragniemy stracić kilogramy. Niekiedy przyczyną mogą być dla przykładu alergie pokarmowe lub po prostu filozofia życiowa, która powoduje, że pragniemy jeść zdrowo oraz przykładowo bez mięsa w menu. Wszystko wydaje się być kwestią indywidualnego wyboru. Jeśli jednak naprawdę chcemy zgubić zbędne kilogramy i potrzebujemy pomocy, to powinniśmy zapisać się do dietetyka. Tam doktor zleci nam przeprowadzenie podstawowych badań. Może przykładowo okazać się, że nasze nadprogramowe kilogramy nie są wynikiem naszego złego odżywiania, a zwyczajnie kłopotów z tarczycą. Po wyprostowaniu naszych hormonów zostanie nam po prostu tylko skupić się na zdrowym odżywianiu się oraz ćwiczeniach. Nasze obiady w dużej mierze muszą się składać z warzyw i owoców. Jednak nie znaczy to, że należy uciekać od białka albo węglowodanów. Wszystko razem powinno być elementem naszej diety, ale w racjonalnych dawkach.

Nie wolno też uciekać od dobrych tłuszczów. Dobrym przykładem może być chociażby awokado oraz oliwa z oliwek. Po pewnym czasie z pewnością spostrzeżemy efekty.