Nordic walking po fińsku

Coraz więcej osób przyznaje, że słyszało o Nordic Walking. Z czym nam się to najczęściej kojarzy? Bardzo często mylimy go z trekkingiem, czyli wycieczkami górskimi lub poruszaniem się starszych osób. Niestety osoby snujące się z kijkami nie uprawiają wcale Nordic Walking, czyli chodzenia w prawidłowy sposób gwarantujący korzyści zdrowotne.

Chociaż dla wielu z nas ten sport jest nowy, nie jest to żadna nowość pochodząca z Finlandii. Początkowo Nordic Walking był treningiem całorocznym dla narciarzy biegowych, a z czasem stał się sportem dla każdego. Jest to aktywność bardzo uniwersalna. Nie ma ograniczeń co do wieku, kondycji czy tuszy. Ponadto można uprawiać go przez cały rok i wszędzie — zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach.

kije nordic walking

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu, odpowiedniej postawy i pomoże dopasować kije nordic walking – więcej informacji. Można skorzystać również z doradztwa sportowego w naszym sklepie gdzie bez problemu kupimy odpowiednio dobrany sprzęt sportowy oraz akcesoria do Nordic Walking. Innym sposobem jest przeczytanie książki i poznanie podstawowych zasad.

Czy publikowany artykuł jest Twoim zdaniem interesujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź też na pomocny link, który ma podobnie ważne dane.

To nam zagwarantuje uzyskanie pożądanych efektów zdrowotnych oraz uniknięcie przykrych kontuzji.

nordic walking

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Osoba uprawiająca Nordic Walking angażuje do wysiłku większość swoich mięśni ciała. Dzięki kijkom pracują one zupełnie inaczej niż w czasie zwykłego marszu. Wzmacniamy mięśnie ramion i tułowia oraz łagodzimy napięcia mięśniowe w okolicy barków. Dodatkowe korzyści związane są z usprawnieniem układu oddechowego, większym dotlenieniem organizmu oraz poprawą postawy ciała są nieocenione.

Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii, nawet o 50%, niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobry sposób zrzucenia zbędnych kilogramów. Warto też wybrać stepper do ćwiczeń – przejrzyj pełną propozycję pod adresem.

Należy podkreślić fakt, że jak w każdym sporcie, i tutaj liczy się odpowiednia agrafka do ćwiczeń -ciekawostka . Nieprawidłowa technika Nordic walking niesie ryzyko odniesienia poważnych kontuzji przeciążeniowych stawów nadgarstkowych, barkowych, a zwłaszcza kompresji kręgów w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Odpowiednio dobrany strój, sprzęt sportowy i technika pomoże nam w szybki sposób poprawić zdrowie, kondycję czy zrzucić zbędne kilogramy w przyjemny sposób.