Niezbędne i opcjonalne przyrządy do jogi gwarantujące wygodę

Joga w na terenie Europy odsunięta jest od swoich filozoficznych korzeni i stała się ostatnio popularną dziedziną fitnessu. Cieszy dużym się zainteresowaniem, gdyż stanowi połączenie technik relaksacyjnych i gimnastyki, które pozwalają zatroszczyć się jednocześnie o ciało i ducha. Jeśli planujemy zacząć uprawianie tego wymagającego sportu, trzeba najpierw skompletować niezbędne akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą rzeczą jaką warto kupić jest mata joga nie będzie bez niej możliwa. Dominującą większość podstawowych pozycji wykonujemy bowiem na podłodze. Mata do jogi musi być więc solidna, przyczepna i mieć odpowiednią grubość.

Naprawdę przypadł Ci do gustu nasz wpis? Szalenie nas to raduje. Zatem namawiamy do następnych tekstów – po prostu kliknij w link do witryny (http://www.motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Cylindry-253.html).

Delikatne, cienkie maty są bardzo źle oceniane przez koneserów jogi – zobacz co może ci zaproponować: sklep z artykułami do jogi. Polecana grubość, w której je kupimy to 4,5 mm. Trzeba raczej unikać cieńszych wyrobów, gdyż nie zapewnią wymaganego komfortu i szybko się niszczą. Jeżeli ćwiczymy poza domem szczególnie przydatne okaże się wygodne nosidło na matę. To niesamowicie estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Najbardziej godne uwagi będą artykuły wykonane w dużej części z poliestru zdobytego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda produkcji tworzywa, z którego są zrobione, jest szczególnie przyjazna planecie. Drugim wymaganym przyrządem jest cylindryczny wałek używany przeważnie do pozycji relaksowych. Dla nieco bardziej zaawansowanych zwolenników jogi szczególnie polecany jest specjalistyczny pas pozwalający na wykonywanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających zdrowie kręgosłupa. Należy go przymocować na drążku lub drabince – . Robi się to za pomocą karabińczyków. Długość pasa należy regulować według własnych potrzeb.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zaopatrując się w akcesoria do jogi musimy koniecznie pamiętać, że najważniejsza jest dobra jakościowo mata joga i wygoda jej uprawiania w dużej mierze zależy właśnie od tego wyboru. W trakcie zakupów nie powinniśmy zapominać, że mata do jogi musi być wyprodukowana przez wypróbowanego i znanego wytwórcy. Nawet kiedy wydamy na nią większą sumę pieniędzy, taki zakup na pewno się opłaci na długi czas. Inne rzeczy jak np. pokrowce lub plecaki na matę są przydatne, ale nie są niezbędne. Ich dodatkowy zakup z pewnością może ułatwić mnóstwo czynności.