Masaż Shantala – czym się wyróżnia i w jakim miejscu poznasz jego tajniki?

Wiesz coś na temat masażu Shantala? To hinduski masaż dla niemowlaków, który staje się coraz bardziej popularny również na polskim gruncie. Wielu rodziców interesuje się, jak rozmasowywać delikatne ciałko swojego maluszka i czy to naprawdę daje pożądane rezultaty?

kurs msażu

Autor: Tim Bartel
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, w jakim miejscu najlepiej jest poznać masaż Shantala, o którym więcej w tym miejscu – strona Centrum Szkoleniowego Soyer. Kurs to właściwa droga dla każdego zainteresowanego nim człowieka, gdyż pozwala poznać najnowsze techniki jego wykonywania, a nawet dostać upoważnienia do jego przeprowadzania, jeżeli jesteśmy zatrudnieni jako fizjoterapeuta, masażysta czy jesteśmy posiadamy etat w służbie zdrowia na oddziale położnictwa, pielęgnując świeżo upieczone mamy oraz ich dzieci.

masaż Shantala

Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com

Kursy pozwalają też uczyć rodziców efektywnych sposób rozluźniania swojego bobasa, by pomóc mu w spokojnym zasypianiu, a także wzmocnić jego odporność oraz poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Masaż masaż sportowy gdańsk Shantala ma niejeden walor oraz można go przeprowadzać u maluszków od 2 miesiąca życia. Tak jak przed chwilą wspomniano, ma działanie odprężające, a równocześnie jest niesamowitą formą bliskości między maleństwem a jego rodzicem. Najistotniejsze jest odpowiednie wykonywanie ruchów, więc osoby, które ukończą kursy i pracują z rodzicami powinny dokładnie pokazać im, w jaki sposób samemu przeprowadzać przedstawiany masaż w domu.

Świadome ruchy umożliwiają pozbyć się stresu, że coś zrobimy źle i wyłącznie wyrządzimy krzywdę szkrabowi, zamiast mu pomóc. Pociechy od razu wyłapują lęki, zatem ruchy muszą być świadome, a tym samym delikatne. W pokoju nie może panować chłód, a z rąk należy zdjąć wszelką biżuterię. Tak samo musimy zweryfikować czy nasze paznokcie nie są za długie, aby przypadkiem nie zadrapać delikatnej skóry niemowlęcia. Ponadto nie można mieć zimnych rąk, gdyż maluszek z miejsca zacznie płakać. Ważną sprawą jest także pora masowania – nigdy nie można tego wykonywać bezpośrednio po jedzeniu. Najlepiej jest masować dziecko przed karmieniem albo pewien czas po nim, aby bobas nie odczuwał dyskomfortu. Dobrze też używać olejków, które wcześniej delikatnie podgrzewamy w miseczce.

Warto jest dokładniej zapoznać się ze sztuką masażu Shantala, zwłaszcza jeśli niebawem będziemy mieć dziecko. Zaprezentowany masaż jest wyjątkowo korzystny dla maluszków wielokrotnie cierpiących na kolki lub mających inne trudności z brzuszkiem – wizytówka Dom Szkoleń Soyer kliknij.