Którą kurtkę sportową zakupić?

Bielizna termoaktywna odprowadza wilgotność od ciała, zaś druga warstwa garderoby magazynuje ciepło. Aby jednak wszystko to mogło działać prawidłowo, nasze ciało powinno zostać osłonięte przed wiatrem jak też śniegiem. Dobre kurtki sportowe nie są tanie, jednak świetnie sprawdzą się w wielu różnych warunkach.

skalnik, sklep górski
Strój narciarza powinien być nie tylko wiatroodporny i wodoodporny, ale równocześnie oddychający. W przeciwnym przypadku narciarz w mgnieniu oka się zgrzeje, a przemoczone ubranie będzie go wychładzać. W trakcie doboru okrycia narciarskiego dobrze zastanowić się, kiedy jak też w jakich warunkach będziemy zjeżdżać. W sklepach dostępne są materiały oferujące znakomitą izolację cieplną, wodoodporność i oddychalność – w nawet bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych (użytkują je na przykład himalaiści).

Z perspektywy większości narciarzy amatorów aż taka ochrona nie jest konieczną, bowiem większą część z nas nie lubi wychodzić na narty wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska w trakcie krańcowo niskich temperatur, przy intensywnym wietrze lub podczas znacznych opadów śniegu. Przed kiepską aurą chronimy się w barach, a nie w śnieżnych jamach.

Tradycyjne kurtki sportowe (najwyższa jakość) są połączeniem warstwy drugiej jak też trzeciej. Z zewnątrz mają membranę, we wewnątrz ocieplinę, której zadaniem jest magazynowanie ciepła. To rozwiązanie ma kilka zalet; całość nosi się dosyć komfortowo i nic nie wystaje nam spod kurtki. Mimo to na pewno bardziej uniwersalnym podejściem jest używanie kurtek nieocieplanych. Na pewno prościej je wysuszyć, a poza tym doskonale sprawdzają się w całkowicie innych wypadkach, także latem w charakterze kurtki chroniącej przed deszczem. Często kosztują one więcej, jednak dostajemy w zamian o wiele bardziej wszechstronny element sportowego rynsztunku. Membranowe kurtki sportowe tylko paroma niuansami odróżniają się od modeli ubieranych do trekingu. Przede wszystkim krojem. Kurtki sportowe różnią się długością. Warto pamiętać, iż na nartach najczęściej jeździmy pochyleni, i najlepiej by kurtka była trochę dłuższą niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Poza tym posiadają one kieszonki na przeróżne małe gadżety jak przykładowo ściereczkę do gogli, kieszeń na skipass itd.. Bardzo pomocne, lecz nie nieodzowne.