Kiedy warto szukać pomocy u psychologa?

Jeżeli odnosisz wrażenie, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, lub czujesz się nim nadmiernie przytłoczony, dobrze zwrócić się o poradę do psychologa. Dialog z postronnym terapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, skutecznie polepszy twe życie, i wspomoże rozwiązywanie nurtujących problemów. Psychoterapeuta to postronna, jak też stosownie wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać i we właściwy sposób wyciągnie wnioski, tak aby w sposób szybki, nieskomplikowany a przed wszystkim skuteczny dążyć do wyjścia z kłębiących się kłopotów. Psychoterapia jest samodzielną podróżą w środek własnej osobowości. Pomaga dojrzeć oraz zrozumieć własne postępowania oraz odczucia.

wizyta u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy najlepiej udać się do psychoterapeuty? Wówczas gdy osobiste reakcje nas przerastają, na przykład wtedy, gdy zbyt emocjonalnie odpowiadamy na neutralne sprawy. W szczególności jeśli wywołują one długotrwałe odczucia przygnębienia, zdenerwowania czy też wyrzutów sumienia. Również wtedy kiedy zaskakują nas osobiste reakcje, przechodzące ze skrajności w skrajność, np. nadpobudliwość która przeplata się z poczuciem pustki bądź żalu. Zaniżone poczucie własnej wartości które utrudnia zwyczajne funkcjonowanie czy stwarza trudności w kontaktach z otoczeniem, powinny również zmotywować nas do konsultacji ze specjalistą. Jeśli cierpisz na fobie, długotrwale utrudniające życie, gdy nie umiesz dać sobie rady z przeszłością i ciągle do niej wracasz, potęgując tylko poczucie niemocy, stresu lub złości. Jeśli cierpisz na problemy natury erotycznej. Kiedy zaznajesz przemocy w domu. Gdy nie akceptujesz własnego wyglądu i wciąż dostrzegasz tylko własne wady. Gdy cierpisz na długookresową bezsenność jak też nocne koszmary. Także gdy pragniesz polepszyć swe życie oraz relacje z rodzicami, potomkami albo wspólnikami.

W jaki sposób wyszukać odpowiedniego profesjonalistę? Być może któryś z przyjaciół słyszał o sprawdzonym profesjonaliście. Jeśli nie, starczy siąść z filiżanką herbatki przed komputerem po czym wpisać w wyszukiwarkę frazę: gabinet psychologiczny Katowice (w wypadku osób mieszkających w tymże mieście), a uzyskamy ponad 300 000 rezultatów .

Zapraszamy – naciśnij to (http://www.healthplace.pl/klawiterapia/) i przeloguj się na inną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie świeże i interesujące wiadomości.

Dobrze też popytać na forach związanych z powyższym tematem o dobrego profesjonalistę.