Jakie zabiegi wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest tą składniową medycyny, która modernizowana jest niezwykle błyskawicznie. W związku z tak ekspresowym rozwojem przez cały czas rośnie zakres zabiegów, które kliniki medycyny estetycznej mają do zaproponowania pacjentom.

Naprawdę błyskawicznie rozwijająca się medycyna (dermamed) estetyczna oferuje pacjentom mnóstwo zabiegów. Ostatnio w klinikach medycyny estetycznej praktykuje się nie tylko korektę zmarszczek, zwiększa biusty i usuwa nadmiar tłuszczu. Waginoplastyka, czyli operacja plastyczna pochwy to jeden z zabiegów dostępnych ostatnio w klinikach. Operacja plastyczna pochwy jest zabiegiem przeprowadzanym u dużej liczby kobiet. Na tego typu operację nieprawdopodobnie często decydują się kobiety, u których w wyniku naturalnego porodu doszło do rozciągnięcia lub pęknięcia krocza i pochwy. W wyniku tego rodzaju zmian w dużym stopniu spada jakość życia seksualnego kobiety, stąd ogromnie wiele z nich decyduje się na takiego rodzaju zabieg. Waginoplastyka jest takim z zabiegów, które jest w stanie zaoferować ginekologia estetyczna. Ginekologia estetyczna jest w tej chwili jedną ze specjalizacji najchętniej wybieranych przez lekarzy posiadających już specjalizację z ginekologii. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj

Lekarze w trakcie operacji

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg waginoplastyki jest zabiegiem nieprawdopodobnie krótkim, jego wykonanie trawa około czterdziestu pięciu minut. W zależności od powodów medycznych zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dwa tygodnie przed planowaną datą operacji pacjentki, które zostały do niej zakwalifikowane muszą przestać brać leki rozrzedzające krew. Takim lekiem jest między innymi aspiryna. Jak po każdym takim zabiegu, też po operacji pochwy pacjentki mogą odczuwać różnego pochodzenia dolegliwości. Jeśli są nieprawdopodobnie silne można je złagodzić sięgając po łatwo dostępne w aptece bez recepty środki przeciwbólowe. Do zabiegów, które może wykonać specjalista ginekologi estetycznej powinniśmy między innymi zabieg labioplastyki. Jest to zabieg przeprowadzony w obrębie mniejszych i większych warg sromowych. Zabieg labioplastyki może trwać nawet do dwóch godzin. Zabiegów waginoplastyki oraz labioplastyki nie wykonuje się u kobiet spodziewających się dziecka, kobiety chorych na cukrzycę oraz u kobiet z nadciśnieniem tętniczym. Szczegóły znajdziesz na stronie .