Jakie można zarekomendować naturalne metody na polepszenie zdrowia? Które z pewnością należy polecić?

Dobre właściwości mają naturalne składniki, z których możemy korzystać na co dzień. Mają znikomą ilość prawdopodobnych skutków ubocznych, a ich zbawienny wpływ mogą poczuć wszyscy – niezależnie od wielu czy płci. O jakiego typu naturalnych specyfikach z pewnością trzeba wspomnieć?

Stymulujące Lapacho Kora

Oczywiście godny polecenia jest młody jęczmień w proszku. Jest on wciąż bardziej popularny, szczególnie jako suplement da tych, którzy pragną się odchudzić, a przy tym troszczą się o zdrową dietę. Rzeczywiście młody jęczmień jest dobrym źródłem witamin jak również składników mineralnych. Posiada więcej witaminy C niż sok pomarańczowy, a także większą ilość betakarotenu od marchwi. Ponadto taki jęczmień to całe mnóstwo egzogennych aminokwasów oraz błonnika pokarmowego. Wysoka ilość błonnika powoduje, że jęczmień posiada właściwości odchudzające. Działa on przeciwzapalnie, przeciwwirusowo oraz przeciwnowotworowo.

Jest bardzo dobry w leczeniu zmian skórnych, cukrzycy lub też problemów z sercem. Używa się go wciąż bardziej powszechnie jako specyfik, jaki wspomaga odchudzanie. Jęczmień ze względu na swoje właściwości ma zastosowanie jako preparat do odświeżania oddechu oraz do płukania gardła.

Chcesz poznać więcej interesujących danych na omawiany temat? To poczytaj szczegóły, które właśnie wspomniane informacje posiadają.

Następny rodzaj cudownych naturalnego pochodzenia specyfików to czystek, to znaczy zioło, jakiemu przypisywane są wyjątkowe właściwości zdrowotne.

Zdrowie

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Jest skuteczny w walce z różnego rodzaju infekcjami, niektórzy natomiast uważają, iż potrafi pomóc w walce z chorobami nowotworowymi. Możemy go kupić w różnych paczkach, jak czystek 100g (czystek 200g). Czystek odznacza się dużą ilością polifenoli, niektórzy uważają, iż jest większa aniżeli w czerwonym winie.

100 g czystka – „sto lat”
Są to mocne przeciwutleniacze, czyli substancje, które posiadają właściwości antyoksydacyjne, to oznacza, iż neutralizują wolne rodniki, jakie mogą przyczyniać się do powstania wielu chorób, w tym również nowotworów. Jednocześnie polifenole hamują tworzenie się jak i rozwój stanu zapalnego w naszym ciele, jednocześnie wzmacniają, dodają siły. Potrafią ochraniać naczynia krwionośne oraz hamować utlenianie się złych rodzajów cholesterolu. Polifenole wspierają także funkcjonowanie układu odpornościowego, z dobrym skutkiem walczą z różnymi drobnoustrojami i grzybami. Działają antyalergicznie, bo spowalniają uwalnianie histaminy.
Dodatkowe informacje