Jaki jest najbardziej skuteczny sposób nausuwanie przemian skórnych typu włókniaki? Czy opłaca się korzystać z laserów?

Włókniaki to dolegliwości skórne, które niezbyt dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Psują nasze samopoczucie, są niezbyt estetyczne i demotywujące. Jak mogą powstawać? Jest mnóstwo różnorodnych powodów. Mają szansepojawiać się w wyniku uszkodzeń, ale również zmian hormonalnych czy predyspozycji jakie wykazują geny lub wpływu otoczenia. Możemy je zniwelować chirurgicznie i przy pomocy lasera.

uroda

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Włókniaki usuwanie jest możliwe, a coraz więcej lekarzy stosuje zabiegi laserem, gdyż są raczej niezawodne i całkowicie bezbolesne.

Laser jest lepszy od skalpela, a powodów jest mnóstwo. Laser laserowe usuwanie owłosienia szczecin jest niezwykle precyzyjny w porównaniu ze skalpelem. Jest tak precyzyjny, że możemy nim operować nawet na dziesiąte części milimetra. tego typu zabieg, jak epilacja laserowaniektórzy porównują do wytarcia tkanki gumką, zwyczajnie warstwa po warstwie, aż do całkowitego wymazania. Skalpelem jest to niemożliwe, gdyż nigdy tak dokładnie nie wymierzymy głębokości cięcia.

Za pomocą lasera mamy szansę zmniejszać zmiany w sferach niedostępnych dla skalpela. Takie elementy to powieka czy na przykład skraj powieki przy oku. skalpelem będzie to za bardzo ryzykowne, ponieważ każde drgniecie podczas zabiegu może zniszczyć oko. Trzeba by więc to robić ze znieczuleniem ogólnym, co jest bardzo poważnym zabiegiem. Podczas tego rodzaju zabiegach laserowych pojawia się o wiele mniejsze ryzyko powstania blizny,co więcej przy zmianach do dwóch centymetrównie trzeba tego szyć. Zabieg nie boli, u znacznej większości pacjentów nie trzeba stosować znieczulenia. Zabieg nie będzie powodował krwawienia, jest aseptyczny, tak wiec tkanka bez problemu się goi. Znaczy to, że po tygodniu od zabiegu nie ma już po nim śladu. Laserem jesteśmy w stanie niwelować zmiany na każdej części ciała, także na błonach śluzowych, jak również w miejscach intymnych.

zdrowie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Za pomocą lasera usuniemy zmiany, które są bezpieczne i łagodnie, nie będą niosły więc ryzyka, że są to zmiany nowotworowe, które wymagają zbadania mikroskopowo. Wynika to z tego, że przy termicznej technologii wywabiania laserem nie mamy szansy tej zmiany zbadać, a to dlatego, że tkanki w czasie zabiegu są odparowywane, nie wycinaniu. Zmiany o znaczeniu bezpiecznym zakwalifikowane do laserowego usunięcia to po prostu rozmaite zmiany w kolorycie skóry, o gramaturze wypukłej i wielkości do 2 cm. Natomiast znamiona barwnikowe w zdecydowanej większości przypadków należy usunąć za pomocą skalpela, gdyż należy je zbadać za pomocą mikroskopu.