
Warto przełamać swoje skrępowanie, gdyż brak leczenia może skutkować tak poważnymi konsekwencjami, jak depresją czy odsunięciem się od życia pomiędzy ludźmi. Niewyleczona choroba będzie powodować zwiększenie objawów. Po pierwsze należy jasno powiedzieć, że jest to schorzenie przewlekłe, ale wyleczalne. Odwiedzenie lekarza jest konieczne. Z tym kłopotem możemy wybrać się do lekarza rodzinnego, lecz także urologa oraz, w wypadku kobiet, do ginekologa.
Specjalista rozpozna rodzaj nietrzymania moczu nawet po posłuchaniu jakie są podstawowe objawy, gdyż są one dość charakterystyczne. Najczęściej spotykanym typem jest popuszczanie moczu w czasie wysiłku fizycznego. Nie jest konieczny duży wysiłek. Niejednokrotnie wystarczy kaszel lub kichanie. Lekarz powinien skierować pacjenta na badania. Badana jest krew, lecz także oczywiście mocz. Zalecane jest także USG jamy brzusznej.
Następnie kobietom zleca się badanie ginekologiczne, zaś mężczyznom zbadanie prostaty. Po uściśleniu diagnozy zaczyna się leczenie (dobra strona estetyka-intymna.pl). Lekarze proponują na początek wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy. Należy także nie wstrzymywać oddawania moczu. Kolejnym etapem jest przyjmowanie lekarstw. Zazwyczaj jest to dobry sposób wyleczenia, jeżeli jednak leki (producent opakowań do leków) nie przynoszą poprawy – niezbędna jest operacja.

Wielu chorych sądzi, że to zbyt bardzo budzi wstyd, żeby z kimś się tym dzielić. Zdecydowanie jest to ogromny błąd. Nietrzymanie moczu należy leczyć, ponieważ w odwrotnym razie kłopot będzie się tylko nasilał. Powinno się zadbać o to, by zniwelować go jak najwcześniej. Wstyd może doprowadzić do tego, że nie będziemy chcieli wyjść z domu, ponieważ problem zatrzyma nas w mieszkaniu. Jeśli to będzie zdarzało się często, możliwe, że wycofamy się z życia społecznego tak bardzo, że doprowadzi to do stanów depresyjnych lub depresji. Nie można dać się chorobie. Trzeba walczyć o swoje dobre samopoczucie dopóki nie jest zbyt późno.