Jak trzeba dbać o swoje zęby żeby jak najrzadziej odwiedzać gabinet dentystyczny.

Jednym z chyba najbardziej nielubianych przez prawie każdego lekarzy jest stomatolog – sporo osób zaczyna się bać nawet jak usłyszy to słowo. Jest to trochę zrozumiałe, skoro przez lata w większości gabinetów niestety mogło boleć, i przy rwaniu zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszym sposobem na to, żeby nie musieć cierpieć u dentysty jest odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej.

Stomatolog

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienne czyszczenie zębów rano i wieczorem jest konieczne, do tego należy zmniejszyć spożywanie cukru i picie kawy. Należy również wykonywać systematyczne przeglądy zębów, ogólnie znany fakt jest taki, że leczenie niedużych ubytków jest praktycznie bezbolesne, kłopoty pojawiają się dopiero wtedy, gdy dziura w zębie będzie większa. (usługi implantologii) Dlatego też należy w pierwszej kolejności mieć na uwadze to, żeby szczoteczka była regularnie użytkowana, zakupić do tego odpowiednią pastę, chroniącą przed bakteriami, no i pokonać swój lęk i przynajmniej raz na rok iść do gabinetu (stomatologia na bielanach) na kontrolny przegląd.

Jednak nawet jeśli ktoś systematycznie będzie dbał o swoje zęby, to i tak może się u niego pojawić jakiś ubytek. Wiele osób nie pamięta o regularnych wizytach, przez co w pewnym momencie muszą odwiedzić gabinet z mocno bolącymi zębami. Na szczęście współczesna technika stomatologiczna doskonale sobie radzi nawet z silnym bólem, więc osoby które czują przed tym jakiś lęk mają dużo łatwiej.

Jeśli tylko będzie taka potrzeba, to stomatolog we Wrocławiu wykona pacjentowi zastrzyk ze znieczuleniem, które bardzo szybko uśmierzy ból przy wierceniu. Nowoczesne znieczulenia są praktycznie bezbolesne, nie czuje się nawet chwili wbicia igły, więc doskonale się sprawdzają przy małych dzieciach.

W niektórych przypadkach używa się również podtlenek azotu, który ma za zadanie odprężyć i zmniejszyć wrażliwość na ból pacjenta. Ostatnio można również usłyszeć o leczeniu próchnicy bez użycia wiertła, przy niewielkich ubytkach są już metody które pozwalają całkowicie wyleczyć ząb bez załączania wiertarki, co dla wielu osób jest ogromnie ważne.