Jak skutecznie oraz bez szwanku brać sterydy?

Sterydy są środkiem nierzadko używanym przez kulturystów czy też sportowców. Na rynku możemy odnaleźć sporo rodzajów sterydów, niemniej najważniejszym z nich jest testosteron. To właśnie na jego podstawie zaistniało mnóstwo środków i substancji, jakie dopomagają w budowie mięśni oraz masy.

siłownia - ćwiczenia

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z zazwyczaj użytkowanych testosteronów jest testosteron enantat. Jest ona ogromnie silnym i aktywnym środkiem, chociaż by użytkować go bezpiecznie wypada przestrzegać kilku ogromnie istotnych zasad, gdyż jego nieodpowiednie zastosowanie zdoła wywołać różnorodne skutki uboczne, takie jak nadmierne owłosienie, trądzik usuwanie przebarwień w salonie glowspa czy też ginekomastia, którą objawia się nieprzyjemnym świerzbieniem a nawet bólem w okolicach sutków. Niemniej jednak tych bolesnych skutków ubocznych wolno rzecz jasna uniknąć.

Poleca się wykorzystywanie testosteronu enantat w najwyższym stopniu dwa razy w tygodniu, albowiem dzięki temu można łatwo kontrolować jego stężenie w krwi. Rutynowa dawka, którą wolno otrzymywać to blisko 250mg do 10000mg. Dawka ta uczyni bezpieczny przyrost masy mięśniowej i zarazem będzie bezpieczna.Innym częstokroć używanym testosteronem jest testosteron cypionat, który w porównaniu z enantatem nadaje więcej energii. Ze względu na lekko większą retencję wody użytkowanie cypionatu pozwala na dostanie masy mięśniowej wyższej jakości.

siłownia

Autor: Varevo Designs
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie on też zdoła sprawić liczne skutki uboczne, wskutek tego bezsprzecznie nie należy przekraczać polecanej przez fabrykanta dawki. Powinno się wykorzystywać go ściśle z jego przeznaczeniem i w ściśle wyznaczonej ilości.

Właściwa dawka cypionatu to 250mg do 800mg i nie trzeba jej przekraczać, ponieważ przyjęcie większej dawki może wywoływać spore skutki boczne. Środek ten nie jest również polecany kobietom, dlatego Panie biorące sterydy powinny zdecydować się na branie innego typu specyfiku. Dzięki wyśmienitej ilości sterydów i nie przekraczania polecanej dawki można czuć się pewnie a równocześnie dostrzegać wystarczające efekty w przyroście masy czy mięśni.