Nasz współczesny tryb życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Bywamy przemęczeni, lwią część naszego czasu poświęcamy pracy. Nie wypoczywamy, za mało sypiamy. Do tego wszystkiego, okropnie się odżywiamy. Jadamy byle co i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zaspokojenie ssącego głodu. Tymczasem, nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje zbilansowanej ilości substancji odżywczych. Niezbędna jest także woda.

Pojawiły się w ostatnich czasach artykuły, w których różni ludzie nakłaniają mieszkańców naszego kraju do lania do szklanki wody z wodociągów. Ten życiodajny płyn lany z kranu z pewnością może być analogicznej czystości, co ten sprzedawany w sklepach. Kwestia jednak nie jest tak prosta, jak może się wydawać, ponieważ duże znaczenie ma tutaj czystość rur. Może się zdarzyć, że w bloku są rury, w których rozrosły się groźne dla zdrowia bakterie i grzyby. Z tego powodu lepiej się zabezpieczyć i zdobywać wodę w sklepach, najlepiej od sprawdzonych dostawców.

Napoje, po które najczęściej sięgamy, by zlikwidować pragnienie, są bardzo szkodliwe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to jedynie przez moment daje nam ukojenie, ale prawie wcale nie myślimy o tym, jak wielkie spustoszenie wyprawiają one w naszym ciele.

czysta zdrowa woda

Autor: geir tønnessen
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet wody mineralne nie zawsze są zdatne do picia. Większość z tych, które możemy dostać na rynku, chociaż mają wiele minerałów, niestety, tak samo jak inne pożywienie, zakwasza nasz organizm. Co w takim przypadku robić? Jak obronić się przed takim działaniem?

Warto powiedzieć słowo o wodzie, której na co dzień wypijamy o wiele za mało. Ale pamiętajmy, że nie wszystko, co znajduje się na sklepowych regałach to zdrowa woda. Powinniśmy zainwestować w swoje zdrowie i pić wodę jonizowaną, która wspaniale odkwasza nasz organizm. Wspomaga jednocześnie naszą odporność, jak również redukuje procesy starzenia się naszych komórek.

Jedyną naprawdę pożyteczną wodą dla naszego zdrowia jest woda sól do uzdatniania wody jonizowana – czytaj więcej . Dlaczego właśnie ta? Liczne badania,robione w wielu państwach na świecie, wykazują, że przyczyną rozmaitych dolegliwości jest zakwaszanie komórek. A przecież, w środowisku alkalicznym nie jest w stanie się rozwinąć żadna choroba. Stąd też picie wody jonizowanej jest najlepszą profilaktyką. To sposób na wieczną młodość i szczęśliwe życie w pełnym zdrowiu.

Nie zapominajmy również o aktywności fizycznej. Jest to niezbędny element zdrowego stylu życia. Ruch]Ćwiczenia na świeżym powietrzu to porządny zastrzyk niesamowitej energii. Uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportowej pomoże nam wyładować złe emocje oraz zatroszczyć się o zgrabną sylwetkę. Wystarczą regularne treningi, aby w krótkim czasie osiągnąć spektakularne efekty.