Jak najlepiej zadbać o swoją skórę, jak mamy prawdziwy problem? Czy jest na to jakiś sposób, kiedy inne środki zawiodą?

Trądzik jest zmorą prawie każdego młodego człowieka. Mało ładnie wyglądające pryszcze najczęściej pojawiają się w zauważalnym miejscu i w najmniej odpowiednim okresie. Chociaż u wielu osób wraz z dorastaniem problemy z pryszczami mijają, zdarza się, że niektórzy dorośli stale mają z tym problem.

cera trądzikowa

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Główną przyczyną występowania problemu pryszczy są zmiany hormonalne, które zachodzą w okresie dojrzewania. W ich wyniku zwiększa się liczba gruczołów łojowych a także ich rozmiary. Gruczoły te co więcej zaczynają wydzielać coraz bardziej gęstą substancję. Rezultat? Tłusta twarz, brzydkie gruczoły i ostatecznie – okropne pryszcze. W walce z trądzikiem w okresie dorastania poleca się przykładowo stosowanie diety niskotłuszczowej i unikanie słodyczy.
Ważne jest regularne i właściwe czyszczenie skóry z zanieczyszczeń i pojawiającego się na jej powierzchni tłuszczu. Bardzo dobrze spisują się tu specjalistyczne toniki oraz przeciwtrądzikowe mleczka, które można nabyć w aptekach. W przypadku bardziej poważnych kłopotów z trądzikiem najlepiej skorzystać z porady lekarza – dermatologa, który może przepisać bardziej specjalistyczne, chociaż i droższe lekarstwa.

Czasami jednak w walce z pryszczami konieczne staje się używanie antybiotyków, natomiast w przypadku młodych kobiet niekiedy stosowana jest kuracja hormonalna. Co jednakowoż, gdy żadne z takich metod nie daje rady lub za późno rozpoczęliśmy stosować na przykład antybiotyki? Niestety, ale może być tak, że po zwycięskiej walce z trądzikiem ostaną się ślady, czyli blizny. Na szczęście jest na to właściwa metoda, czyli usuwanie blizn potrądzikowych. To najbardziej korzystny sposób, żeby pozbyć się niechcianych pozostałości po pryszczach.
Właściwie jeśli chodzi o stan naszego ciała, to jesteśmy w stanie je naprawdę ulepszyć. Następnym przykładem jest fotodepilacja warszawa, co oznacza likwidowanie niechcianych włosów na stałe. Co ciekawe, kiedyś tatuaż oznaczał wyrok, to znaczy, jak mieliśmy go na swoim ciele to już do końca naszych dni. Dzisiaj wraz z postępem medycyny estetycznej usuwanie tatuażu jest możliwa. Najbardziej korzystnie szukać tego typu usług pod laser (laser er-yag) do usuwania tatuażu.