Firma prowadząca działalność w internecie przede wszystkim powinna mieć interesującą domenę

Wiele nowo powstałych, jak również już od dawna funkcjonujących firm dostrzega dużą rolę internetu w rozkręcaniu własnej działalności i oczywiście zwiększenie zysków, przez dotarcie do większej liczby klientów. Aktualnie każde szanujące się przedsiębiorstwo ma własną stronę www lub może podać jakiś adres, gdzie klienci na spokojnie, siedząc w zaciszu domowego ogniska mogą zapoznać się z ofertą.

o domenie

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Strona internetowa jest przy tym niczym wizytówka firmy – to na jej podstawie przeważnie klienci oceniają firmę. Dlatego pierwsze wrażenie podczas oglądania takiej strony powinno być jak najlepsze. W ten sposób zagwarantujemy sobie pochlebne opinie. Jednak niezwykle istotne znaczenie wydaje się mieć przede wszystkim … nazwa strony.

Nazwa strony jest podstawowym jej znakiem rozpoznawczym – o ile strona to wizytówka, a zatem narzędzie gwarantujące informacje o firmie, o tyle nazwa strony jest właśnie podstawową informacją o niej. Nierzadko buszujący w internecie nie znają danego sklepu, niemniej szukają konkretnego rodzaju produkty, czy usługi, na podstawie których wyszukują firmy, które mogą je oferować. Wpisują więc frazę w wyszukiwarkę – i jeżeli odpowiednio przemyśleliśmy, jako właściciele firmy jej nazwę – powinni bez problemów trafić właśnie na naszą witrynę. Warunek jest jeden – powinna być to nazwa adekwatna do rodzaju działalności i równocześnie łatwa, taka, która najczęściej przychodzi ludziom do głowy natychmiast.

Jeżeli szukasz równie ciekawych danych na omawiane zagadnienie, znajdziesz je na pewno po przejściu na stronę, zatem nie zwlekaj tylko kliknij tutaj.

Nazwa witryny jest w tym przypadku podstawą sukcesu.

preparaty

Źródło: http://www.sxc.hu
Dzięki niej możemy szybko zorientować się z jaką firmą mamy do czynienia. Bo czy trzeba wiele się zastanawiać, by wiedzieć, że np. to miejsce, gdzie z pewnością kupimy wszelkiego typu leki i preparaty, w tym dla sportowców? Albo, że z kolei to miejsce, gdzie będziemy mieć do czynienia z tematyką sportową? Już sama domena wiele może wskazać i tak właśnie ma być.

Oczywiście istotne jest, by domena była unikatowa i przede wszystkim – jak już podkreślono – jak najwięcej mówiła o zawartości witryny. Mamy np. firmę – więc to zapewne apteka, ale to „drugs” … to może nas dodatkowo zaciekawić. Na tym właśnie polega magia domeny – ma być jak kobieta: atrakcyjna i przyciągać.