Dzienne oświetlenie jest najcenniejszym regulatorem wewnętrznych procesów organicznych człowieka.

Promienie świetlne o zróżnicowanym natężeniu posiadają dobroczynny wpływ na regulację mechanizmów biologicznych wszystkich organizmów żywych. Bardzo niedobry jest brak dostępu do światła, ponieważ może nieprawidłowo oddziaływać na psychikę i funkcjonowanie organizmu człowieka. Naturalne światło dzienne powoduje pobudzenie organizmu ludzkiego do produkcji melatoniny oraz innych substancji chemicznych, które są niezwykle ważne dla dobrego samopoczucia i emocjonalnej harmonii.

lampa

Autor: SuperFantastic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/superfantastic/2831532275/
Dla osób chorujących z powodu sezonowych zaburzeń psychicznych stosowanie ostrego światła fluorescencyjnego przez parę godzin jest zbliżone do słonecznego, zimowego wypoczynku w krajach tropikalnych. Po kilku dniach trwania takiej kuracji polepszenie może być większa niż po przyjmowaniu antydepresantów.

W znanym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz częściej w obecnym okresie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych. Lampa przeciwdepresyjna jest rożna od zwykłej lampy przede wszystkim mocą i kolorem wydzielanego światła, które zbliżone jest do światła słonecznego – lampa antydepresyjna Ilumina. Oświetlenie jest najsilniejszym zewnętrznym sterownikiem wewnętrznych procesów biologicznych człowieka, takich jak czuwanie, dobowe skoki ciepłoty ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych hormonów.

Gdy następuje rozchwianie tych rytmów, ciało zaczyna cierpieć na dolegliwości m.in. takie jak depresja, apatia, zaburzenia snu, ciągłe znużenie. Pojawia się często głód na

lampa

Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl

węglowodany, zwłaszcza na słodycze. Leczenie światłem wspomaga w odnowieniu wigoru i dobrego nastroju. Można ją z dobrym rezultatem używać we własnym zakresie.

Lampa przeciwdepresyjna markowych wytwórców posiada świadectwo wyrobu leczniczego. W krajach europejskich urządzenia do fototerapii znajdują się prawie we wszystkich ośrodkach leczenia uzależnień, klinikach, gabinetach fizykoterapii ośrodkach SPA domach opieki a także portach lotniczych, biurach i oczywiście w wielu domach u ludzi dbających o prawidłowe zdrowie swoje i bliskich.

O sprawach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się możemy z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://sklep.labempire.com.pl/).

Leczenie światłem ma bardzo istotny wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy mnóstwo czasu spędzają w mieszkaniach. Oddziaływanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustąpienie stanów depresji. Sztucznym światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby pracujące na nocną zmianę, jak również przemieszczające do innych obszarów czasowych.

Źródło: Ilumina.pl