Drobne truchtanie, typowy jogging i offroad biegowy – czy bieganie w dalszym ciągu jest tanim sportem.

Z roku na rok wzrasta ilość osób aktywnie uprawiających jakąś dyscyplinę sportową. To bardzo dobra wiadomość, biorąc pod uwagę wieści o rosnącej tendencji do tycia już u dzieci. Z jednej strony są więc młode osoby migające się od zajęć sportowych, zaś z drugiej zauważalna jest coraz większa liczba ludzi świadomych konieczności aktywnego spędzania wolego czasu. Pośród nich dużą grupę zaczynają stanowić biegacze.

koszulki biegowe

Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to zapewne powiązane z faktem dużej swobody treningu, jaką dysponuje osoba uprawiająca różne rodzaje biegów. Nie trzeba wynajmować kosztownej sali, zaopatrywać się w specjalistyczny sprzęt czy poznawać zasady uprawiania takiego sportu. Oczywiście jak w każdym sporcie, trzeba zadbać o minimum wiadomości dotyczących technik biegania i intensywności trenowania. Jednak poza pozyskaniem podstaw z zakresu biegania i zakupem stosownej odzieży dla biegaczy, nie potrzeba wiele więcej. Tak naprawdę biegać się da w każdym stroju, jednak inwestycja w odpowiedni komplet sportowy z pewnością znacznie poprawi komfort biegania.

koszulki do biegania z nadrukiem

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED

Na rynku jest dostępna bardzo duża ilość przeróżnych marek sprzedających odzież (zobacz odzież trekkingowa) do biegania. Firmy te przeganiają się w pomysłach na zdobycie odbiorców, wymyślając coraz to kolejne urozmaicenia i technologie, aby skusić do kupowania. Już dawno się skończyły czasy najzwyklejszych dresów z bawełny ze ściągaczem przy kostkach i luźnego podkoszulka z bawełny nadymającego się jak piłka w czasie biegu. Do wyboru obecnie są koszulki biegowe z nadrukiem np. odblaskowym dla poprawy bezpieczeństwa biegającego, koszulki z tkanin odprowadzających pot z ciała, koszulki z mechanizmem termoaktywności, to znaczy regulujące temperaturę ciała biegacza. Nowość stanowią koszulki zwane kompresyjnymi, czyli posiadające w niektórych miejscach włókna uciskające pewne fragmenty mięśni. Zdaniem wytwórców mają one stymulować grupy mięśni do wydajniejszej pracy i przyspieszyć ich regenerację. Dokładnie tak samo można wybierać pośród spodenek dla biegaczy. One także produkowane są w różnych wersjach i odmianach, w zależności od preferencji sportowa i warunków, w jakich będzie biegał.