Doznaj swobody lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Kluczowa idea latania jest taka, aby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy próbowali lotów innych niż samolotem zgodnie potwierdzają, że jest to niesamowite uczucie lekkości i wolności.

fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
samochód

Autor: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
dieta

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzka chęć wzniesienia się w przestworza jest dobrze znana od pradawnych czasów. Mówi się, że pierwotne paralotnie stworzyli alpiniści, którzy w ten sposób planowali ułatwić sobie drogę powrotną ze szczytu. W czasach swoich początków paralotnia przypominała właściwie spadochron. Z tego też powodu jej pierwotne zdolności do lotu były niezwykle ograniczone. Co więcej, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były również bardzo ryzykowne. W dzisiejszych czasach lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla wszystkich, którzy chcieliby odważyć się na lot, stracić grunt pod nogami, poczuć wolność oraz popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja nie jest zbytnio skomplikowana oraz nie wymaga tak naprawdę żadnej fachowej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z obeznanym pilotem tandemowym lub szkoleniowcem. Wszystko jest dość proste, a krótkie wskazówki udzielone przed startem z pewnością okażą się wystarczające. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a nowicjusz będzie miał możliwość przyjąć odpowiednią, ale wygodną pozę i jedynie napawać się jedynymi w swoim rodzaju widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i chcieliby teraz samodzielnie wznieść się do nieba istnieją liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które umożliwiają zdobycie różnych umiejętności, legalnej licencji oraz oczywiście doświadczenia niezbędnego do przygotowania się do samodzielnego lotu. Poza tym, lot paralotnią nie wymaga tak naprawdę żadnych restrykcyjnych predyspozycji fizycznych. Planując swoją pierwszą podniebną przygodę warto jednak być w dobrej formie, pozostawić za sobą stresy i kłopoty, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i pozytywnym nastrojem. Tutaj cała oferta: niesamowity lot paralotnią.

Jak wszystko w życiu, również paralotniarstwo może być niebezpieczne. Jeśli jednak podejdziemy do tematu mądrze, odbędziemy adekwatny kurs przygotowawczy oraz bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport (medycyna sportowa garwolin) ten będzie dla nas bezpieczny oraz zapewni niezwykłe odprężenie i radość. Dla zaciekawionych: paralotniowa.