Czym zajmuje się psycholog dziecięcy i jak odnaleźć najlepszego fachowca? W jakiej sytuacji warto skorzystać z jego usług?

Psycholog dziecięcy pracuje z dziećmi i ich rodzinami. Można od niego oczekiwać, iż będzie miał bardzo dużą wiedzę oraz umiejętności z dziedziny pracy z najmłodszymi. Fachowiec takiego rodzaju posiada wykształcenie, dzięki jakiemu może wykonywać tego rodzaju zawód.

pani psycholog

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu rodziców to dość oczywiste, że tego typu osoba ma wykształcenie, nawet więc takich kwestii dokładnie nie sprawdzają. Tymczasem zawsze musimy to sprawdzić, gdyż na rynku jest bardzo wielu oszustów, którzy tylko oczekują, że zgłosi się do nich naiwna rodzina. Zawsze więc należy sprawdzić, czy to rzeczywiście psycholog dziecięcy, bo nasze dziecko może na tym bardzo stracić. Gdzie wyszukać takiego specjalistę?- polecane miejsce

Faktycznie najmniej skomplikowanym sposobem jest odnalezienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pod jaką podlega przedszkole lub szkoła naszego dziecka. Tak naprawdę w każdym z miast są tego rodzaju placówki, wiadomo jednakże, że w większych miastach, jak Poznań jest bardziej korzystnie, ale nie zmienia to faktu, że bez problemu takie coś wyszukamy.

Korzystanie z pomocy oferowanej przez poradnie państwowe jest bezpłatne. W takich miejscach jest rehabilitacja dzieci, możemy skorzystać oferty diagnostycznej, lecz również poradnictwa, np. w obszarach wychowawczych- z tego źródła. Oprócz poradni publicznych, istnieje również wiele niepublicznych, gdzie można wyszukać fachowców, jacy pracują z dziećmi. Zawsze można o to popytać znajomych, może ich dziecko korzystało z usług tego typu poradni i warto właśnie tam pójść.

chłopcy, dzieci

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście coraz częściej psychologa możemy spotkać także w placówce, do której uczęszcza nasze dziecko, dzięki czemustwarza to możliwość częstej obserwacji naszego dziecka. Dzieci też przyzwyczajają się do takiego człowieka, co sprawia, że z większą ufnością udają się do takiego specjalisty.

A czemu warto posyłać dziecko do psychologa, mogą zapytać niektórzy, jak nie istnieją żadne problemy wychowawcze? Oczywiście, jeśli czujemy, iż wszystko jest w porządku, a dziecko jest szczęśliwe, to nie musimy je niepokoić takimi wizytami. Niemniej psycholog A. Ślebioda – (psychoterapia sopot) przydatny jest w różnorodnych sytuacjach, gdy przykładowo ma orzec, czy dziecko powinno pójść do szkoły czy może pozostać jeszcze w przedszkolu.