Czy zastrzyk aplikowany wprost do oka jest bolesny i które schorzenia można leczyć tym sposobem?

Nasze gałki oczne, szczególnie po skończeniu 50. roku życia są narażone na liczne, trudne do zatrzymania schorzenia. Zastrzyk wykonany wprost do oka stanowi najszybszą metodę zaaplikowania leku. Iniekcje doszklistkowe, czyli fachowa nazwa zastrzyków aplikowanych do wnętrza gałki ocznej.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Chociaż dla sporej części pacjentów brzmi odstraszającą i poważnie, jest to zabieg przeprowadzany niezwykle szybko i precyzyjnie. Poprzez użycie znieczulenia miejscowego, jest także pozbawiony bólu. Wykonuje się go z użyciem szczególnie wąskiej igły, z zachowaniem precyzyjnych zaleceń aseptyki. Sterylne warunki są niezbędne, aby zredukować niebezpieczeństwo zakażenia.

Kiedy okulista powinien zaproponować iniekcje? To najskuteczniejsza a jednocześnie najszybsza metoda aplikowania medykamentów leczących groźne schorzenia siatkówki, np. cukrzycowy obrzęk plamki, czy zwyrodnienie plamki żółtej. Iniekcje doszklistkowe wykonywane są przez większą część rodzimych placówek okulistycznych – specjalistyczna klinika okulistyczna Optegra. Należy jednak pamiętać o czynnikach niesprzyjających. Zabieg nie jest sugerowany osobom cierpiącym na niektóre choroby układu krążenia. Omawiane iniekcje są jedną z najbardziej godnych polecenia metod zmagania się z AMD, czyli zwyrodnieniem plamki żółtej.

Ta trudna do wyleczenia choroba oczu dotyka najczęściej osoby po skończeniu 50. roku życia. Powoduje znaczne pogorszenie widzenia, a w skrajnych wypadkach – nawet kompletną utratę możliwości widzenia. Czynnikami potęgującymi ryzyko zachorowania są: wiek, płeć żeńska, palenie papierosów, niedobór beta-karotenu oraz czynniki genetyczne. Co robić, gdy usłyszymy już diagnozę? Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła „AMD leczenie” znajdziemy liczne strony ze wskazówkami i wypróbowanymi lekarstwami. Postępowanie schorzenia mogą zatrzymać leki witaminowe i ziołowe, jednak najskuteczniejszą metodą są iniekcje doszklistkowe.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej (www.sklep.wzso.pl/) wiadomości.

W wyszukiwarce po frazie „AMD leczenie” możemy dopisać słowo „klinika” lub „zabieg”. To najprostszy sposób dotarcia do specjalistycznej placówki.

Choroby gałki ocznej są szczególnie ciężkie do leczenia, nie należy jednak tracić nadziei. Z pomocą mogą przyjść lekarstwa oraz groźnie wyglądające, ale całkiem bezbolesne zastrzyki.