Co powinno się jeść, żeby odżywiać się apetycznie i zdrowo?

na chwilę obecną panuje moda na prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowe odżywianie, systematyczna aktywność fizyczna itp. to główne tematy mnóstwa artykułów, blogów, vlogów.

sałatka

Autor: ImpromptuKitchen
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na niskokaloryczne i pożywne potrawy. Chcąc ugotować zdrowy i pełnowartościowy obiad powinniśmy pamiętać o adekwatnej ilości witamin, które należy przyjąć w ciągu dnia. Tą zasadą powinno kierować się, podczas gdy poszukujemy w Internecie np. przepisów na surówki. Nasze dzienne zapotrzebowanie na wszelakie składniki odżywcze jest duże, to też wymyślając swoje menu należy wybierać takie produkty, które będą ich, jak największym źródłem. Idealnym przykładem może być surówka z marchewki i ananasa. Marchew to warzywo, które posiada wysokie właściwości lecznicze. Beta-karoten, który zawiera jest dobrym antyoksydantem, hamuje związki rakotwórcze, wpływa na układ odpornościowy, nadaje skórze śliczny kolor oraz dobrze działa na wzrok.

Za rogiem nadchodzi Wielkanoc, więc polecamy: tutaj przepis

warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei świeży ananas zawiera błonnik, który doskonale sprawdza się przy odchudzaniu. Dobrze wpływa na proces trawienny i daje długotrwałe poczucie najedzenia. W dodatku zawiera kwas foliowy, który jest szczególnie ważny dla kobiet spodziewających się dziecka. Surówka z marchewki i ananasa to nie tylko doskonały dodatek do pieczonego drobiu, ale i również wielu różnych potraw. Takie połączenie to smaczny i pełnowartościowy posiłek, który można zaserwować znajomym na obiad. Kontynuuj: sałatka na Wielkanoc.

Poszukując w Internecie inspiracji do przygotowania obiadów pamiętajmy o weryfikowaniu składników, jakie dorzucimy do jedzenia. Gdy odnajmujemy przepisy na surówki zwróćmy uwagę na warzywa, których użyjemy i ich właściwości odżywcze. Spożywajmy więcej tych, których składników potrzebujemy najbardziej. Nie zapominajmy, że jedzenie to przede wszystkim przyjemność. Zdrowe odżywianie nie musi oznaczać żywności bez smaku. Oprócz kierowania się zawartością witamin w konkretnych składnikach, jedzmy jarzyny i owoce, które lubimy. Gdy czegoś nie lubimy nie zmuszajmy się do konsumowania tego. zdrowa żywność może być równie smaczna, a nawet smaczniejsza, niż fast-foody.