Branie leków zmniejszających ból na własną rękę – czy zażywanie ich jest bezpieczne?

W ataku bólu głowy, przy całościowym zmęczeniu, w stresie albo w przypadku kłopotów z bezsennością, ludzie zwykle zażywają różnego typu leki. biorą je, bo są bardzo łatwo dostępne, możemy je nabyć w drogerii, na stacji paliw, w kiosku czy supermarkecie. Weszło im to w nawyk i zamiast korzystać z delikatnych preparatów lub metod naturalnych, jak aromaterapia czy muzykoterapia, odruchowo sięgają po kapsułki.

relaks w naturze

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, ludzie nie poszukują źródła bólu i nie starają się go zlikwidować, tylko starają się stłumić ból powszechnie dostępnymi lekami przeciwbólowymi. Podobnie ze skutkami długotrwałego stresu – zamiast chcieć zredukować do minimum i zafundować sobie regenerujący odpoczynek, nie likwidują powodów swojej frustracji i sięgają po używki. A co możemy dla siebie zrobić, by zredukować przykre skutki życia w ciągłym biegu, codziennych porcji stresu oraz niezdrowego trybu życia? Kilka prostych kilka prostych kroków poczynionych w stronę lepszego życia pomoże odzyskać balans.

W pierwszej kolejności spróbujmy zupełnie odstawić leki przeciwbólowe. Początkowo pewnie będzie trudno je czymś zastąpić, szczególnie kiedy mamy wyrobiony nawyk sięgania po nie w każdej chwili, gdy tylko pojawia się ból.

Szukając wartych poznania artykułów, kliknij na ten link. Naprawdę zalecamy tą treść, ponieważ ona na pewno też zwabi Twoją uwagę.

Nie nośmy żadnych preparatów przeciwbólowych przy sobie. W przypadku bólu łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Warto mieć przy sobie woreczek czy rodzaj małej gąbeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który pomoże przy bólu głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pokoju (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno przynieść ulgę. Można również mieć buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, żeby wmasować je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po długim dniu możemy zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie. Dobrze jest też dodać odprężające olejki do wody i włączyć elementy typu: muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery czy medytacja – więcej w tym artykule.

Połączenie kilku metod relaksacyjnych powinno przynieść pożądane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia z pewnością sprawdzą się również przy problemach z zasypianiem. Najczęściej natłok codziennych spraw lub stres wynikający z niedokończonych spraw nie pozwala nam spokojnie zasnąć. By nie przewracać się z boku na bok, dobrze jest nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy lub włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojnym nagraniem. To pomoże się wyciszyć i przyspieszy zasypianie. Postarajmy się, aby naszą odruchową reakcją na dopadające nas problemy było sięgnięcie po naturalne, łagodne metody. Leki dostępne online to na pewno ekspresowy i sprawdzony sposób na walkę z bólem, ale wygramy ją tylko wówczas, kiedy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.